Skip to main content

AccessTr.neT

Formülde BAğlı hücrenin Değişmesi

Formülde BAğlı hücrenin Değişmesi

Çözüldü #1
İyi Geceler Üstatlar

bir hücreyi (=sayfa1!A10) şeklinde bağlıyorum sayfa 1 e bir satır eklediğimde bu formül =sayfa1!A11 olarak değişiyor acaba ekleme veya çıkarma yapsamda bunun sabit kalması mümkün değil mi? 
Not: $A$10 vb denedim olmadı, R10C1 denedim olmadı
"Lütfen olumlu veya olumsuz geri dönüş yapınız... " writed by POWER

"sen başla en başta gerektiği yerde elimizden geleni https://www.accesstr.net ailesi olarak yaparız. " writed by özgüryasin

sayın metehan16,

bahsettiğiniz talebinize yönelik aşağıdaki açıklamanın yeterli olacağı kanısındayım.

herhangi bir sayfa üzerinde formül ya da hesaplamanın yer aldığı bir hücre öncesinde yeni bir satır/sütun ilavesi yapıldığında veyahut da çıkarıldığında;ilgili sayfanın ya da başka bir sayfanın üzerindeki hücre değeri de otomatikman bu eklenen ya da çıkarılan satır/sütun sayısı kadar bir ilave ya da çıkarma sonucu geçerli satıra/sütuna gelmesi sağlanır.

sabitleme işlemi,ancak;sayfa üzerinde herhangi bir satır / sütun ekleme veya çıkarma uygulanmayacaksa geçerli olmaktadır.bu nedenle,sizin de belirttiğiniz gibi ($) işaretleri ile de sabitlemeye çalışsanız bu olması gereken kuralın yine geçerli olduğunu görürsünüz.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
indis işlevi ile olayı çözdüm. teşekkürler.....
"Lütfen olumlu veya olumsuz geri dönüş yapınız... " writed by POWER

"sen başla en başta gerektiği yerde elimizden geleni https://www.accesstr.net ailesi olarak yaparız. " writed by özgüryasin

sayın metehan16,

öncelikle,sorununuzu çözmeniz sizin için iyi bir gelişme kazanmanız için verimli bir sonuç.

son olarak,elbette takdir sizindir fakat bahsini yaptığınız çözümünüze yönelik çalışmanızı ya da kodlamanızı ya da örnek uygulamanızı paylaşmayı isterseniz,konunuza benzer bir araştırmada bulunmayı isteyecek diğer üyelerimizin de bu çözümden faydalanmasını sağlamaya imkan vermiş olursunuz.teşekkürler...bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da