Skip to main content

AccessTr.neT

Online cihaz takip

Online cihaz takip

Çözüldü #1
arkadaşlar ben telefon firmasındayım şöyleki ben excelde kayıtlarımı tutuorum ve basit bi sıra numarası sıstemıyle musterılerıme cıhazları hakkında bılgılendırebılıorum. soruma gelicek olursak ben onlıne olarak bu ıslemı yapmak ıstıorum yani müşterim web siteme girsin benim verdigim kayıt numarasını girsin ve cıhazının durumunu ögrensin acaba nasıl bısey yapılabılır gorus ve onerılerı olan varsa cok sevınırımmm Img-grin
sayın resuloztas,

bahsettiğiniz bu talebinize yönelik olarak aşağıdaki bilgilendirmelerin uygun olduğu görülmektedir.

öncelikle,uygulama geliştirme ve Web tabanlı Programlama konularında ne düzeyde olduğunuz bilinmemek ile beraber;
bu talebinizi şu 3 madde de yer alan açıklamalar nezdinde gerçekleştirebilirsiniz.

ilk etapta yapmanız gereken,içeriğinde bu belirttiğiniz işlemlerin yapılabilmesine imkan sağlayacak özelliklerde ve yapılandırmasına uygun bir veritabanı hazırlamanız gerekmektedir.bunun için de,site içerisindeki arama sayfasında basit içerikten daha gelişkin içeriğe sahip olabilecek niteliklerde bir bilgiler ve örnekler ile dolu çeşitli konuları araştırıp incelemeniz ve bu incelemeleriniz neticesinde de önce iyi bir tablo yapılandırması ardından da iyi bir sorgu oluşturmayı sağlayacak bir veritabanı hazırlamanız gerekmektedir.aşama aşama düşünmelisiniz.önce veritabanını hazırlayınız ve sonra da yayınlamayı.

1) iyi bir veritabanı oluşturduktan sonra,bu veritabanını alt yapıda kullanarak,Aps.net programlama ile kodlamasını ve tasarımını hazırlayıp,böyle bir web hosting üzerinden yayınlayabilirsiniz.(Kullanıcı Girişi sayfası da oluşturabilirsiniz).

genelde,bu tarzda online işlemler Asp + Access birlikte kullanımı ile sağlanmaktadır.bunun için de Asp programlama üzerine ya bilgi sahibi olmalısınız ya da bu hususlara dair araştırmalar ile bilgiler edinmelisiniz.

2) Access Uygulamasını Web olarak kaydedip,bu şekilde de internet ortamına paylaşıma da açabilirsiniz.bununla ilgili,ister siteden isterseniz de internet ortamında Access veritabanını nette yayınlama üzerine araştırmalarda bulunarak da bilgiler ve örnekler tedarik edebilirsiniz.

3) son olarak da,hiç bu işler ile uğraşmak istemezseniz,çeşitli uygulama indirme sitelerinde bu işlemleri benzer niteliklerde kullanılabilme anlamında hazırlanmış üçüncü parti uygulamalar ile de yapabilirsiniz.

ya da bir diğer alternatif de,böyle bir talep ile uygulama yaptırma arayışlarında olacaksınız.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
tesekkur ederım yaptığım araştırmaya göre en saglıklısı asp ıle gorsel programlama olcak. exel calısmalarımı Access e aktarıp tablo yaptım su anda asp ile verıtabanını baglıyorum kolay olcak gıbı sorgulama kısmı . bıttıgınde sıtemın lınkınıde verırım ıncelemek ıstersenız nasıl yapıldıgı hakkındada uygun konuya basıt dılle anlatmaya calısıcam tekrardan saolun . Img-grin

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task