Skip to main content

AccessTr.neT

access ve asp between komutu

turkyolu
turkyolu
SQL
12
6899

access ve asp between komutu

Merhaba asp de kodlama yaptım ama between komutunu kullanamadım bir türlü yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Sorunum şu;

5010 ile 5040 arası numaralar mevcut bu numaralardan biri seçilince iki tarih seçiyoruz ve o numaraya ait iki tarih arasındaki kayıtların listelenmesini istiyorum aşağıdaki kodda şöyle bir sorun var seçim yapılınca diyelim ki 01.04.2015 ile 05.04.2015 arasındaki tarihleri seçtik.Sonuç olarak bize 02.04.2015 ve 05.04.2015 arası sonuçları gösteriyor ilk tarihdeki zamanı göstermiyor.

Şimdiden yardımlarınız çin teşekkür ederim.İyi forumlar.

rssql = ("select*from agent WHERE sip = '"& Request.form("link") &"' AND tarih > '"& Request.form("tarih1") &"' and tarih < '"& Request.form("tarih2") &"' ")

Not : between ile yapamadığım için farklı bir yol izledim.
Merhaba, < yerine <= yazarak dener misin?
denedim ama maalesef yine ilk kaydı vermedi ama sonrasındaki kayıtlarda sorun yok.
sayın turkyolu,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,
aşağıdaki Sql sorgu ifadesini deneyebilirsiniz.bilginize.

Kod:
rssql = ("select * from agent WHERE sip = '" & Request.form("link") & "' AND tarih between '" & Request.form("tarih1") & "' and '" & Request.form("tarih2") & "' ")
iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
atoz 112 cevabınız içi çok teşekkür ederim ama maalesef yine ilk kaydı alamadım Img-cray
sayın turkyolu,

bir de aşağıdaki Sql sorgu ifadesini de deneyebilirsiniz.bilginize.

Kod:
rssql = ("select*from agent WHERE sip = '"& Request.form("link") &"' AND tarih >= '"& Request.form("tarih1") &"' and tarih <= '"& Request.form("tarih2") &"' ")
ya da,bir diğer alternatif olarak da,

Kod:
rssql = ("select * from agent WHERE sip = '" & Request.form("link") & "' AND #" & tarih & "# >= Request.form("tarih1") AND Request.form("tarih2") <= #" & tarih & "#")
iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task