Skip to main content

AccessTr.neT

iki tarih arası veri çektirme acil

iki tarih arası veri çektirme acil

Question #1
[Resim: 8gkRXW.png]
[Resim: DMEgGm.png]
[Resim: EYb92B.png]

arkadaşlar c# dilinde bir tane otomasyon programı yapmak istiyorum Access veri tabanım da tarih alanı var ve veri tipi tarih/saat olarak seçili genel özelliğinden biçimini kısa tarih  olarak değiştirdim yeni kayıt eklerken sadece tarih kaydını ekliyor fakat programıma tarih çektiğim zaman biçimi şu şekilde oluyor örneğim 26.04.2015 00:00:00 olarak gözüküyor bu sorunu çektiğim veriyi   Convert.ToDateTime(label9.Text).ToShortDateString() şeklinde 26.04.2015 00:00:00 olan verimi 26.04.2015 olarak göstere biliyorum fakat veri tabanında şöyle bir sorgu yaptığım zaman(select*from satis_tbl tarih="26.04.2014" sorgusunu yazdığımda veri tipi uyuşmazlığı diye hata veriyor bu sorunu nasıl çözebilirim arkadaşlar şimdiden teşekkürler
sayın yasin,

lütfen Site Kuralları sayfasında yazılı içeriği tekrar inceleyiniz ve benzer içeriğe sahip yeni konular açmayınız.

aynı içeriğe sahip bir diğer konunuz silinmiştir.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
(26/04/2015, 14:23)atoz112 yazdı: sayın yasin,

lütfen Site Kuralları sayfasında yazılı içeriği tekrar inceleyiniz ve benzer içeriğe sahip yeni konular açmayınız.

aynı içeriğe sahip bir diğer konunuz silinmiştir.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.

bu konuyuda sile bilirsiniz gerek kalmadı sorunumu hallettim
sayın yasin,

öncelikle,sorununuzu çözmeniz,sizin adınıza iyi bir gelişmedir.

eğer siz de uygun görürseniz,bu çözümünüzü bilgileri ya da örneğiyle paylaşıma sunabilirsiniz.

böylece,benzer nitelikte konuyu araştıracak üyelerin,konunuzdaki sorunu ve çözümünü de edinmelerine imkan sağlamış olursunuz.tercih ve takdir sizindir.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
sayın HÜSEYİN YASİN.
öncelikle sorunu halletmenize sevindiğimi bilmenizi isterim. ancak bu sorunla karşılan diğer forum üyelerinin de halletmesi adına bildiğim yöntemle cevap veriyorum.
select*from satis_tbl tarih="26.04.2014" yazmaktansa şu şekilde yazılmalıdır.

Kod:
select * from satis_tbl where format(tarih,"dd.mm.yyy") = "26.04.2014"

eğer C#'ta bir string içerisine yazılacaksa kod şöyle yazılmalıdır.

Kod:
SorguStringimiz= "select * from satis_tbl where format(tarih,\"dd.mm.yyy\") = \"26.04.2014\" "

iyi günler.
Son Düzenleme: 26/04/2015, 18:00, Düzenleyen: demirelisa.
(26/04/2015, 17:58)demirelisa yazdı: sayın HÜSEYİN YASİN.
öncelikle sorunu halletmenize sevindiğimi bilmenizi isterim. ancak bu sorunla karşılan diğer forum üyelerinin de halletmesi adına bildiğim yöntemle cevap veriyorum.
select*from satis_tbl tarih="26.04.2014" yazmaktansa şu şekilde yazılmalıdır.

[Resim: l7La5J.png]

sayın demir melisa aslında sorunu tam çözemedim accesste veri tipini text olarak ayarlardım ve şu sorguyu yazdım
OleDbDataAdapter adtr = new OleDbDataAdapter("select * from satis_tbl where tarih between '" + Convert.ToDateTime(dateTimePicker1.Text).ToString() + "' and '" + Convert.ToDateTime(dateTimePicker2.Text).ToString()+ "' ", bag);
fakat az önce farkına vardım ki yine istediğim tarihler arasını göstermiyor bilginiz varsa bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da