Skip to main content

AccessTr.neT

İşlemci +Harddisk No ve Lisanslama Örneği??

İşlemci +Harddisk No ve Lisanslama Örneği??

Çözüldü #1
Değerli forum üyeleri;
Yapmayı düşündüğüm bir uygulama için İşlemci +Harddisk No'yu almam ve sonrasında lisanslama yapmam gerekiyor.

İstediğim şey tam olarak şu;

Programı müşteri web sitemdem indirecek..Kendi bilgisayarına kuracak..İlk açılan form lisans anahtarı isteyen form olacak..

Burada şifre al  ve şifre gir seçeneği olacak..Müşteri şifre al butonuna bastı an İşlemci No+Harddisk No ekrana çıkacak..Bu iki noyu tarafıma bildirecek..

Bana bildirilen bu iki noyu kullanıp ben yeni key üreteceğim..

Yeni Key Üretme:müşteriden gelen şifreyeyi 2.resimde olduğu gibi ekrana yazacağım,
alttaki boşluklara ise o an için kafamdan geçen-rastgele 4-5 haneli olacak şekilde gelişi-güzel tuşlara basacağım ve KEY ÜRET'e bastığımda bana yeni key üretecek..

Bende bu yeni keyi müşteriye vereceğim-müşteri programına girecek ve program normal çalışacak..

Program çalışırken arka planda müşterinin işlemci ve hdd nosu ile yeni üretilen key hem daim kontrol edilecek..Farklılık durumunda program lisanslama ekranına dönecek ve lisanslama isteyecek..

Elinde böyle bir uygulma örneği olan varsa paylaşabilir mi acaba??

Bu konuda yardım ve önerilerini bekliyor saygılar sunuyorum..

Not:Önce güvenlik olayını halledeyim programa sonra başlayacağım..Yoksa  güvenlik noktası bir nebzede olsa çözülemez ise program elimde kalır o kadar emek boşa gider..Bu sebeple önce önce güvenlik sonra program diyorum..

Saygılar sunuyor yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

RESİM 1
[Resim: do.php?img=4830]

RESİM 2

[Resim: do.php?img=4832]
Son Düzenleme: 27/04/2015, 10:29, Düzenleyen: mehami.
Kopyalama Koruması ve Lisans bağlantısındaki uygulamayı kullanabilirsiniz.

Örnekteki modülde bulunan şifreleme kodlarında oynama yaparak farklı şifre üretmesini sağlayabilirsiniz.

For intByteIndex = 0 To intLength - 1 Step 4

kodda bulunan 4 sayısını her iki uygulamada da değiştirmeniz gerekiyor.

Bu konu ile ilgili bu son mesajımdır, farklı çözüm önerisi yapılacağını sanmıyorum, ayrıca online lisanslama ile ilgili birşey istiyorsanız kimse bununla uğraşmaz,
S.aleykum;

Değerli Ozan Hocam;vermiş olduğunuz size ait olan lisanslama örneğini gerek buradan indirdiğim gerekse elimde olan bazı uygulamalara denedim fakat başarılı olamadım..Nerede nasıl bir hata yapıyorum bir türlü beceremedim..

Dış Veri Al ile Tüm öğeleri alıyorum tek tek içine girip kodlardan düzeltmem gereken yerleri düzeltiyorum ama bir türlü yapamadım..

Nasıl olacağı konusunda bu konuda acemi olanlar için madde madde yazarsanız çok mutlu oluruz..

Yine bu forumdan bulup indirdiğim bir başka lisanslama örneğini bir iki uygulama üzerinde denedim ve şuan başarılı oldum..Lakin bu uygulamanın şifreleme tekniği bana basit gibi geldi-bir iki deneme yanılma ile bulunurmuş gibi geliyor..
Bu örnekte şifreleme tekniği üzerinde nasıl bir oynama yapabiliriz bana bu konuda yol gösterebilir misiniz??

NOT:Mevcut olanda 300.000 den ekrana çıkan rakam çıkartılıyor sonuç key şifresi oluyor..ben bu 300.000 üzerinde oynama yapıyorum bunda sıkıntı yok ama ne olursa olsun ortada sadece bir çıkarma işlemi var..akıllı birisi bunu rahatlıkla çözer diye düşünüyorum..
.rar ÖRNEK LİSAN.rar (Dosya Boyutu: 68,57 KB | İndirme Sayısı: 35)
(27/04/2015, 19:51)ozanakkaya yazdı: Bu konu ile ilgili bu son mesajımdır,

Ben sorunuz ile ilgili son mesajımı yazdığımı belirtmiştim. Diğer arkadaşlar yardımcı olabilir.
Sayın Ozan bey ilgilerinizden dolayı tşk ederim..

Konu hakkında yapılacak şeyler 3 aşağı 5 yukarı aynı şeyler olduğunu buradan ve farklı ortamlardan okudum öğrendim.
Herkese çok tşk ederim..

Konu taşınabilir saygılar..
Hocam cpu ve anakart seri numarası değiştirebileceiğim bir program varmıdır acaba Teşekkür ederim

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task