Skip to main content

AccessTr.neT

Master tablodaki her yeni kayıt için alt tabloda yeniden otomatik sayı vermel

Yunus Bozkurt
Yunus Bozkurt
4
1913

Master tablodaki her yeni kayıt için alt tabloda yeniden otomatik sayı vermel

Çözüldü #1
Şimdi 2 adet tablom var tbl_kutular ve tbl_belgeler belgeler tablosuna öyle bir alan eklemek istiyorumki kutu değiştiğinde 1deb başlayarak her belgeye otomatik numara versin( belge tablosunda otomatik alan var tüm belgeler için ben her kutunun içindeki belgeyede sıra numarası vermek istiyorum. Böyle bir şey yapılabilirmi acaba?
.rar KutuDenem.rar (Dosya Boyutu: 16,18 KB | İndirme Sayısı: 5)
  • En tehlikeli kelime ama’dır. Önceden söylenen her söylemi veya kelimeyi öldürür! Mesela, seni seviyorum ama gibi…
Son Düzenleme: 11/05/2015, 11:48, Düzenleyen: Yunus Bozkurt.
Takıldığınız konu her kutu değişiminde 1 den başlatmak değildir sanırım ?

Yani aynı zamanda eski bir kutu seçiminde de son belge numarası +1 olacaktır diye düşündüm.

Soruyu biraz daha açarsanız daha kolay yardımcı olunabilir. Değilse her cevaptan sonra yeni bir soru meydana gelecektir.

(11/05/2015, 13:29)SCavusoglu yazdı: Takıldığınız konu her kutu değişiminde 1 den başlatmak değildir sanırım ?

Yani aynı zamanda eski bir kutu seçiminde de son belge numarası +1 olacaktır diye düşündüm.

Soruyu biraz daha açarsanız daha kolay yardımcı olunabilir. Değilse her cevaptan sonra yeni bir soru meydana gelecektir.

şimdi he kutuya 500-600 adet belge koyuyoruz. her kutuda belgelerin üzerine kurşun kalemle 1den başlayan belge numarası veriyoruz. kullanıcı  şu anda a manuel giriyor. bunuda otomatik yapabilrimiyim acaba dedim. her yeni kutuda kutusirano alanı 1 den başlasın
  • En tehlikeli kelime ama’dır. Önceden söylenen her söylemi veya kelimeyi öldürür! Mesela, seni seviyorum ama gibi…
sayın yunus bozkurt,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.
site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz.bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
sorunu istediğim şekilde çözemedim. manuel olarak girmeye devam ettim zaten o proje bitti. teşekkürler

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da