Skip to main content

AccessTr.neT

Access Outlook takvim bağlantısı

Access Outlook takvim bağlantısı

Çözüldü #1
öncelike teşekkür ederim. Çok başarlı ve hızlı  cevap veren Bir sitedir. Access 2010 Tr kullaniyorum. Yapmak istedigim:
Access formu üzerinde kayıt girerken belli bir süre sonra hatırlatma yapsın bilgisini de girebileyim ve bu işlemi de Outlook takvimini kullanarak bana cevap versin şeklinde Outlook Takvim özelliğini Access formu içinde nasıl kullanabilirim veya entegrasyonu dolaylı yollardan mümkün mü? (Örneklerinize baktım ama bulamadım)
iyi çalışmalar...
Güzel soru. Ben aştım biraz access'te yapılan takvimi İphon'dan görebilirmiyim diye düşünüyordum.
barcins, 29-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Konuyu yeni fark ettim. Access içerisinde kullanışlı olacağından uygulamayı tasarlamaya başladım. Daha sonra "biz yaptık", "bizden alınmış" mevzusuna girenler olur diye nette araştırma yaptım. Benzerini yapan yok, 11/12/2010 tarihinde ben yapmışım.

Microsoft Outlook Randevu Ekleme Uygulaması
(06/06/2015, 16:23)ozanakkaya yazdı: Konuyu yeni fark ettim. Access içerisinde kullanışlı olacağından uygulamayı tasarlamaya başladım. Daha sonra "biz yaptık", "bizden alınmış" mevzusuna girenler olur diye nette araştırma yaptım. Benzerini yapan yok, 11/12/2010 tarihinde ben yapmışım.

Microsoft Outlook Randevu Ekleme Uygulaması

Merhaba,
Öncelikle eline sağlık mükemmel olmuş, uzun süredir arıyordum sizde buldum. çok işime yaradı. Teşekkür ediyorum.
bir şey daha yapmak istedim beceremedim, bu yapmış olduğunuz programa şunu ilave etmek itiyorum. aynı form üzerinde bir de bu hatırlatma bilgisi kimlere gidecek şeklinde kişilerin eposta adreslerini Metin21 nolu kutudan alsın ve takvime kaydetsin istiyorum?
bunu için    .send=Me.Metin21   şekline yazdım ama olmadı,
nasıl yapabilirim ?

(09/06/2015, 09:30)ssdestek yazdı: .send=Me.Metin21   şekline yazdım ama olmadı,

Mevzuyu anlamadım ama .send kodu ile çalışmaz. Outlook hatırlatıcı resmi ekleyebilir misiniz?
(09/06/2015, 14:07)zanakkaya yazdı:
(09/06/2015, 09:30)ssdestek yazdı: .send=Me.Metin21   şekline yazdım ama olmadı,

Mevzuyu anlamadım ama .send kodu ile çalışmaz. Outlook hatırlatıcı resmi ekleyebilir misiniz?

merhaba,

Private Sub Komut57_Click()
DoCmd.RunCommand acCmdSaveRecord
    Dim outobj As Outlook.Application
    Dim outappt As Outlook.AppointmentItem
    Set outobj = CreateObject("outlook.application")
    Set outappt = outobj.CreateItem(olAppointmentItem)
    With outappt
    .Start = CDate(Me.Metin193) - "1" & " " & CDate("0,4375")
                .Duration = "1440"
                .Subject = "" & Me.Metin16
                .Body = "" & Me.Metin7
                .To = Me.Metin11
                .ReminderMinutesBeforeStart = "60"
                .ReminderSet = True
                .Save
            End With
outappt.Display
End Sub

yukarıdaki kod çalışıyor. Buraya ilaveten  .To = Me.Metin11 ekledim hata verdi. Yapmak isteğim Metin11 kutusunda yer alan mail adreslerini Outlook Takvimde Kime kısmına yazdırtmak. böylece hatırlatma maili bu kişilere de gitsin istiyorum. resim ektedir.
.zip Outlook Takvim.zip (Dosya Boyutu: 130,95 KB | İndirme Sayısı: 19)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da