Skip to main content

AccessTr.neT

msgbox tl formatı

msgbox tl formatı

Çözüldü #1
selamın aleyküm değerli arkadaşlar,

msgbox'ta sayı formatı , font adı , font boyutu mümkünmüdür.

ben şöyle bişey yaptım ama formatı yapamadım
#.##0,00 ¨ bildiğiniz üzere bu yeni tl birimi formatını uygulamak isterim

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim,

Kod:
If MsgBox("DİKKAT !!... [ " & Forms![xxxxxxxxxx]![x1].Form![Metin247] & " TL ] Satış Kaydı Var" & Chr(13) & "Kapatırsanız Satışlar Silinecek", vbYesNo, "Silinecek uyarısı") = vbYes Then
Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Allah'tan korkanlar için elbette ahiret yurdu daha hayırlıdır. Hâlâ akıl erdiremiyor musunuz? 
(En'am: 32)
Sn kayaaltin,
If MsgBox("DİKKAT !!... " & Replace(Format(Forms![xxxxxxxxxx]![x1].Form![Metin247], "currency"), ",00", "") & " Satış Kaydı Var" & Chr(13) & "Kapatırsanız Satýþlar Silinecek", vbYesNo, "Silinecek uyarýsý") = vbYes Then
olarak deıstırebılırsınız.
öncelikle cevabın için teşekkür ederim fakat gene aynı sadece 5 tl yazısı çıkıyor sizin yaptığınız",00" yerine bu formatı "#.##0,00 ¨" kullandım oldu
font boyutu değişebilirmi?

iyi çalışmalar.
Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Allah'tan korkanlar için elbette ahiret yurdu daha hayırlıdır. Hâlâ akıl erdiremiyor musunuz? 
Sn kayaaltin,
Msgbox yerine Form tasarlayip, metin kutusu yazi bicimini zengin metin biciminde ayarlayip, Vba kodlari ile yapilabilir.
sayın kulahmet,
Verdiğin bilgiler için Teşekkür ederim
bu konu çözüme ulaşmıştır.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da