Skip to main content

AccessTr.neT

access2010 tr de dosya adını kopyalama

access2010 tr de dosya adını kopyalama

Çözüldü #1
Merhaba,
access2010 tr kullanıyorum. FormAA diye bir form oluşturdum. Bu formda bir modül oluşturmak istiyorum ve modülün içinde bir adresKopyala () adında bir kod yazmak istiyorum. Bu kod çalıştığında
1) masaüstünde bir belge seçmemi ve bu seçtiğim belgeyi D:\EkliDosyalar  alanına kopyalamasını
2) Masaüstünde seçmiş olduğum DOSYA ADINI (.uzantısı ile birlikte) FormAA daki MetinKutusu1 deki alana kopyalamasının istiyorum.
Burada ard arda iki işlem çalışacak birinde masaüstündeki dosyayı istenilen klasöre kopyalaması ve hemen ardında kopyalamış olduğu DOSYA ADINI FormAA da bir metin kutusuna kopyalamasını istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla,
Aşağıdaki videoda Microsoft Access ile dosya yükleme işlemi anlatılmakta. Dosya adını uzantısı ile almayı anlatmakta. Yine aynı oynatma listesinde 38. derste ise istediğiniz gibi dosyayı belirli bir klasöre kopyalama işlemi gösterilmekte.

AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
(30/11/2015, 15:29)alpeki99 yazdı: Aşağıdaki videoda Microsoft Access ile dosya yükleme işlemi anlatılmakta. Dosya adını uzantısı ile almayı anlatmakta. Yine aynı oynatma listesinde 38. derste ise istediğiniz gibi dosyayı belirli bir klasöre kopyalama işlemi gösterilmekte.

Merhaba,
Güzel bir video ama ben kodlardan ve yapısında hiç anlamiyorum, zaten anlasam kendim çözerim. videodan hangi alanları keseceğimi ve keseceğim alanlar çalışır mı bilmiyorum. bana sadece benin işi yapacak kısımları siz daha iyi biliyorsunuz, kodunu modül şeklinde buraya yapıştırırsan çok daha güzel olacak.
teşekkür ederim...
Daha ne olsun herşey alenen anlatılmış oradan seyretmeden gayret etmeden hazır sizin için yapalım istiyorsunuz. Kusura bakmayın ama o kadar da kolaycılığa kaçmayın.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task