Skip to main content

AccessTr.neT

Sekmeli formun gizli olması

Sekmeli formun gizli olması

Çözüldü #1
Merhabalar
Ben bir proje yapmak istiyorum. Veriler arasında bitkiler ve patojenler ve detayları olacak. Sorgulama yapacağım formda hangi bitki veya patojen varsa ve onu seçersem detaylarının sekmeli formda açılmasını istiyorum fakat sekmeli form gizli olacak bitkiyi veya patojeni seçtiğimde görünür olacak  ve bu sekmeli formdan istediğim sayıda açmalıyım (web tarayıcılardaki gibi). Bu yapmam mümkünmü dür?
Sayın asar800,

Bahsettiğiniz talebinize yönelik işlemler elbette ki mümkündür.

Fakat,şunu da bilmeniz yerinde olacaktır.talebiniz doğrultusunda bir uygulama geliştirme işlemini herhangi bir katılımcı tarafından sağlanması söz konusu olmayacaktır.bunun için de,Site Kuralları sayfasında yazılı hususları ve ayrıca     Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler konusunu okumanız verimli olacaktır.ancak,sizin de katılımlarınız ile bir uygulama geliştirmenize yön verme veya bilgiler ya da örnek çalışmalar üzerinde düzenleme önerileri için paylaşımlar yapılabilecektir.

bunun için öncelikle,tablo ya da tablolar oluşturmalısınız. içeriğinde hangi alanların olması gerektiğini elbette ki siz daha iyi bileceğinizden dolayı bunları sizin belirtmeniz gerekmektedir.

”nasıl tablo oluşturabilirim?” sorusuna eğer yanıtınız “bilmiyorum” ise,o zaman öncelikle Access Dersleri kategorisinde yer alan Tablo oluşturma üzerine konuları incelemeniz yerinde olacaktır.

Sorgu ve form üzerinde sekmeler hazırlama ya da alternatif önerilere dair işlemler,daha sonrasında oluşturmak yerinde olacaktır.önceliğiniz sağlam temelli iyi yapılandırılmış tablo ya da tablolar olmalı.

İlk adım olarak,nasıl bir tablo olması gerekiyorsa içeriğinde bulunması gereken alanları ve özellikleri yazmakla başlayabilirsiniz.öneriler doğrultusunda da şekillenmeler oluşur buna dair.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Teşekkür ederim
Sayın asar800,

Belirttiğiniz proje,geniş kapsamlı bir proje gibi olması muhtemel.çünkü,işin içerisine;bitkilerin tanımlarını ve görsellerini,patojen (olası hastalıklarına neden olan organizmalar) için de aynı şekilde tanımlarını ve belki de görsellerini,bir de bu hastalıkların giderilmesi veya varsa olası çözümleri için bitki koruma ürünleri için de tanımlamalar ve görseller de kullanmak gerekebilir.

Ayrıca,(mutlaka bilginiz de mevcuttur elbette);Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın kullanımı en son 31 Aralık 2015 tarihine kadar geçerli olarak sitede kalacağı belirtilen ve aşağıda bağlantısı yazılı web sitesinde

Bitki Koruma Ürünleri

bitkilerin korunmasına dair ürünlerin veritabanları da yer almaktadır.bunları dahi incelediğinizde,bu nedenle geniş kapsamlı ele alınması uygun olacak bir proje diye ifade ettim.ve yine bu nedenle,bir önceki mesajda,iyi bir tablo yapılandırmasının olması başlangıç için doğru bir adım anlamında kullandım.

Siz,bilginiz dahilinde ve katılımcılığınız ile,konunuzda bu doğrultularda bir hazırlık yapıp en azından bir taslak oluşturmayı deneyiniz,araştırmalarınız ile edineceğiniz bilgiler neticesinde.devamlılığı katılımcılar tarafından gelmesi muhtemel olabilir kanısındayım.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.

İlginize teşekkürler
sayın asar800,

Alıntı:...İlginize teşekkürler...

sadece bu ifadelerde bulunmanın yanı sıra,sizin de bu talebiniz doğrultusunda yaptığınız olası çalışmalar ya da edindiğiniz araştırma izlenimleriniz söz konusu ise,bunların açıklamalarını da paylaşımda bulunmanız,hem sizin için konunuzun gidişatını şekillendirmek adına hem de yorum,bilgi ya da benzeri paylaşımlar ile katılımcı olmayı düşünebilecekler için de fikir vermeye zemin hazırlamanız adına faydalı olacaktır kanısındayım.

elbette,takdir ve tercih sizindir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task