Skip to main content

AccessTr.neT

Raporu yazdırmak için yazıcıyı seçmek

Raporu yazdırmak için yazıcıyı seçmek

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar eklediğim fatura programında Fatura giriş sayfasında faturayı düzenliyorum. Yazdır butonuna tıkladığım zaman Fatura rapor sayfası açılıyor. imleç büyüteç konumuna geçiyor. Yazıcıyı seçme, yazdırma seçeneklerini göremiyorum. Maus sağ klike de izin vermiyor. Bilgisayarıma bağlı 4 adet yazıcı var. Faturayı yazdır dediğim zaman yazıcı listesi açılsa oradan istediğimiz yazıcıyı seçtikten sonra fatura rapor sayfası açılsa orada yazdır komutuna izin verirse çok iyi olur. Başka şekilde de olabilir yeterki yazıcıyı seçmemize, rapor sayfasında baskı önizleme yapmamıza ve yazdırmamıza izin versin.
.rar Fatura 1.9-ATOZ.rar (Dosya Boyutu: 87,08 KB | İndirme Sayısı: 6)
Son Düzenleme: 21/01/2016, 16:28, Düzenleyen: kenan827.
sayın kenan827,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
site arama sayfasında "yazıcı" veya "yazıcı seçimi" ifadelerini aratmak sureti ile çeşitli içeriklerde konular edinmeniz mümkün.

aşağıda bunlardan iki tanesi mevcut.inceleyebilirsiniz.

Yazıcı Seçme Uygulaması

rapor içinden yazıcı seçme

olası denemeleriniz neticesinde soruna maruz kalırsanız,konunuzda gerek sorunu ve gerekse de denemede bulunduğunuz örneğinizi dahil edebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Hocam siz çok değerli bir insansınız. Her sorulan soruya o kadar detaylı örneklerle cevap veriyorsunuz ki Herhalde size adres soran birine gideceği yeri tarif etmekle kalmıyorsunuz dur. O insanı gideceği yere kadar alıp götürüyorsunuz. Yaptığınız yardımlardan ben onu anlıyorum. İnanın ki bana yardımcı olduğunuz için yağcılık yapmiyorum. Bunları içimde gelerek yazıyorum.
Son Düzenleme: 21/01/2016, 19:53, Düzenleyen: kenan827.
Sayın kenan827,

Bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
ille de bir açılan kutu (combobox)'dan printer seçmek yerine,aşağıda açıklamaları yazılı yöntemler ile de sağlayabilirsiniz.

yazıcı seçimi ve akabinde yazdırma işlemini sağlamak için,harici bir işlem yazmanıza gerek kalmaksızın,raporun PREVIEW (Ön İzleme) olarak açılmasından sonra,herhangi bir kısmında SAĞ TUŞA basmak sureti ile seçeneklerden YAZDIR’ı seçtiğiniz takdirde de yazıcı seçim penceresi ekrana gelmektedir.buradan işlemleri sağlayabilirsiniz.

Aynı işlemi,yine ön izleme olarak rapor açıldığında,
ALT+F4 tuşlarına basmak sureti ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ya da,bir diğer yöntem olarak;

İlgili rapor,PREVIEW (Ön İzleme) olarak açıldığında;tercihe göre istenilen bir TUŞ belirlenerek (Send Key) o tuş üzerine bir işlem ataması yaparak,direkt ön izleme ekranındayken de PRINTER seçim penceresini ekrana getirip seçim yaptıktan sonra baskı alma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bahsedilen açıklamayı içeren örnek uygulama,EK’te mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT:
örnek uygulamada raporu ön izleme olarak açtıktan sonra,sadece F4 tuluna basınız.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
.rar Fatura 1.9-ATOZ.rar (Dosya Boyutu: 94,51 KB | İndirme Sayısı: 30)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Çok teşekkürler hocam çok güzel olmuş.Tam istediğim gibi olmuş. Ellerinize sağlık.
Son Düzenleme: 21/01/2016, 20:08, Düzenleyen: kenan827.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da