Skip to main content

AccessTr.neT

Onay kutusu -1 değilse 0 yazması

Onay kutusu -1 değilse 0 yazması

Çözüldü #1
Merhaba sayın hocalarım,
ekli çalışmamda TBLCARI Sorgusunda bulunan ISINMABORCU hesaplamasında ISINMA -1 hesaplamaları yapıyor fakat ISINMA 0 sa 0 yazdıramıyorum.

ISINMABORCU: Dlookup ("[ToplaTUTARI]";"TBLGIDERTOPLA Sorgu";"[DONEMI]='" & [DONEMI] & "' AND " & "[GIDERYERI]='ISINMA'")/IIf([ISINMA]=-1;DSum("DAIREM2";"TBLCARI";"[ISINMA]=-1"))*[DAIREM2] 

Saygılarımla,
Ahmet Yenginoğlu
.rar CALISMA.rar (Dosya Boyutu: 53,08 KB | İndirme Sayısı: 7)
Ahmet Yenginoğlu
sayın yenginoglu,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

(uygulamanız,sürüm farklılığı nedeni ile inceleme imkanı olmadı.önceki sürüme göre de eklemek ister misiniz...yine de,ilk etapta bilgilendirme olması adına),

sorgu kod ifadesini,aşağıdaki ile değiştiriniz.

ÖRNEK:
(yazdığınız kod üzerinden)

Kod:
ISINMABORCU: Dlookup ("[ToplaTUTARI]";"TBLGIDERTOPLA Sorgu";"[DONEMI]='" & [DONEMI] & "' AND [GIDERYERI]='ISINMA'")/IIf([ISINMA]=-1;DSum("DAIREM2";"TBLCARI";"[ISINMA]=-1")*[DAIREM2]);DSum("DAIREM2";"TBLCARI";"[ISINMA]=0"))*[DAIREM2]))
NOT:
IIF Fonksiyonu kullanımlarında,eğer ilk tanıma uygunluk yoksa diğer seçeneği uygulaması için ikinci tanımlamayı da yazmayı unutmayınız.örneğinizden anlatılacak olunduğunda;eğer -1 değerine eşitse şunu yap...değilse (kast edilen eğer 0 ise) de bunu yap...gibi.fakat,siz;tek tanımlamada bulunmuşsunuz hali ile.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
hocam resimdeki gibi hata verdi.

[Resim: 14543370471.jpg]
Hocam hatayı buldum sorun çözülmüştür.
Çok teşekkür ederim.
Sağlıkla kalın
Ahmet Yenginoğlu

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın