Skip to main content

AccessTr.neT

Ek türünde veritabanına kaydedilen resmin formda gösterilmesi

megasoftware
megasoftware
6
2331

Ek türünde veritabanına kaydedilen resmin formda gösterilmesi

Çözüldü #1
Sayın Üsdatlarım bu uygulamayı resimleri ayrı bir klasörde tutacak şekilde tamamladım. Ancak bazı sebeplerden ötürü resimleri tabloya EK olarak eklemem lazım. Ancak EK türünde kayıtlı bu resimleri formda görüntüleyemedim. Bu konuda bana yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.
(Not : Tabloda EK türü veri olduğundan ötürü 2002-2003 türüne çevrilememektedir..)
.rar PS3 Oyun Arşivi.rar (Dosya Boyutu: 1,37 MB | İndirme Sayısı: 4)
Sayın megasoftware,

Bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
Öncelikle,belirttiğiniz gibi üst sürüm olması gerekçesi ile uygulamanızı inceleme imkanım,kendi adıma söz konusu olmamaktadır.Fakat,ilk etapta bir cevap verebilmek üzere,şu açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Eğer ilgili tabloda resimleri içerecek olan alan veri türünü EK olarak seçtiyseniz ve resimleri tanımladıysanız,zaten harici bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor.Form üzerinde yer alacak olan Ek isimli denetimde otomatikman dahil edilen resimler formu çalıştırdığınızda direkt olarak ön tanımlı şekilde gösterecektir.

Eğer resimlerin gösterileceği denetimi Picture (Resim) olarak seçip göstermek isterseniz,o zaman;formun GEÇERLİ OLDUĞUNDA olay yordamı içerisinde

Kod:
Picture_denetiminin_adi.Picture=resimyolu_ve_adi

Benzeri bir kod kalıbı ile gösterebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Sayın hocam resimler ek türünde tabloya ekliler. Ancak ben listbox üzerinde gezerek listeden görüntülüyorum. Listede sadece adlar geliyor ve ada göre irdeleyerek görüntüleniyor. Dış klasörde resimleri depolamam ve görüntülemem konusunda bir kaç gün önce zaten yardımcı olmuştunuz. O zaman kullandığım kodlar şöyle idi ;

Me.Oyuncu.Caption = Dlookup ("[Oyuncu]", "PS3", "[Ad]=" & "[Forms]![Ana_Form]![Liste]")

Me.Video.Caption = Dlookup ("[Video]", "PS3", "[Ad]=" & "[Forms]![Ana_Form]![Liste]")
Me.Resim.Picture = CurrentProject.Path & "\Kapaklar\" & Dlookup ("[Kod]", "PS3", "[Ad]=" & "[Forms]![Ana_Form]![Liste]") & ".Jpg"

Ancak resim şu anda resim kutusunda aşağıdaki komut ile görüntülenmiyor ??
Me.Resim.picture = Dlookup ("[Resim]", "PS3", "[Ad]=" & "[Forms]![Ana_Form]![Liste]")

sorunum bu şekildedir.
sayın megasoftware,

Alıntı:Me.Resim.picture = Dlookup ("[Resim]", "PS3", "[Ad]=" & "[Forms]![Ana_Form]![Liste]")

yazdığınız ifadenize yönelik olarak,bir hususu belirtmekte fayda var kanısındayım,kod satırını inceleyince.

eğer bir Metin (String) değerine göre kriter belirleme durumu geçerli olacaksa,TEK TIRNAK işlemini uygulamalısınız.yazdığınız kod satırı üzerinden açıklamak gerekirse;
[Ad] alanı,şüphesizdir ki Metin Veri Türü olarak tabloda yer almıştır.dolayısı ile de yazım olarak ilgili kod satırını yazım hatası olduğu gerekçesi ile 
Kod:
Me.Resim.picture = Dlookup ("[Resim]", "PS3", "[Ad]='" & [Forms]![Ana_Form]![Liste] & "'")
bu şekilde değiştirerek kullanmalısınız.

ayrıca,eğer Liste denetimindeki Sql sorgu kodlarında Ad alanına karşılık gelecek olan sütun değeri farklı bir kolon değeri ise,kriter kısmında buna göre de 

Kod:
[Forms]![Ana_Form]![Liste].Column(1)
benzeri bir düzenleme yapmak gerekmektedir.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Yine olmadı hocam dosyayı açabilecek bir arkadaş gelip yardımcı oluncaya kadar yapılacak bir şey yok Img-cray Ozur

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşım yok mu acaba ?
Son Düzenleme: 24/03/2016, 13:26, Düzenleyen: megasoftware.
inceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
.rar PS3 Oyun Arşivi_sld.rar (Dosya Boyutu: 1,37 MB | İndirme Sayısı: 8)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task