Skip to main content

AccessTr.neT

Fiyat Listesi Atamak

Fiyat Listesi Atamak

Fiyat listesi Tablom var. Formda Unvan açılır listesinden seçtiğim ismin fiyatını Fiyat Listesi tablosundan alıp Formda Bilet ücreti kutusuna nasıl yazdırabiliriz. Saygılarımla.
.rar kafileson.rar (Dosya Boyutu: 56,46 KB | İndirme Sayısı: 9)
53rize, 08-05-2010 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Merhaba, önceki konunuzda Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusundan bahsetmiştim. Uygulamanız tamamen hatalı yolda ilerliyor. Uygulamanızı bir an önce düzeltmelisiniz. Bunu şiddetle tavsiye ediyorum.

if veya select Case komutu ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Ünvan ile ilgili yeni tablo oluşturmanız ve açılan kutudan bu verileri seçmeniz daha doğru olacaktır. 1 Öğrenci, 2 Hizmet gibi.

Uygulamanızın bu haliyle örnek kod

ünvan açılan kutusunun güncelleştirme sonrasında olayına

Select Case Me.Açılan_Kutu21

Case "Öğrenci"

Me.Ücreti = Dlookup ("Ögrenci", "Fiyat_listesi")

Case "Kafle Sorumlusu"

Me.Ücreti = Dlookup ("Kafile_Sorumlusu", "Fiyat_listesi")

End Select

Sadece öğrenci ve kafile sorumlusunu ekledim, diğerlerini siz eklemeye çalışın (bu arada kafile kafle yazılmış, düzeltme yapmadım.)

Açılan kutu ismi "Açılan Kutu21" olmamalı, "acl_unvani" olmalıdır. Denetimlerde Türkçe Karakter ve boşluk olmamalı. Siz yeni açılan kutu eklendiğinde adının "Açılan Kutu 21" olmasına bakmayın, Microsoft Türkiye'deki arkadaşların umurunda değil. Tek bir Türkçe karakter yüzünden formunuz bozulmasın.

Üste yazdığm kodun devamını getiremezseniz konuya yazınız, yardımcı olmaya çalışırız.
merhaba 
tabloyu yeniden düzenledim,Ünvan seçtiğinde ücreti otomatik gelecektir.
.rar kafileso_Celoyce.rar (Dosya Boyutu: 67,64 KB | İndirme Sayısı: 13)
Çok özür dilerim. İki tane sorunum vardı. Bunları ayrı ayrı yukardaki dosyaları ekledim. Cevabınıda yazdınız fakat bunlar farklı çalışma sayfalarında olduğundan bunları birbirine ekleyemedim hep hata veriyor.  Örneğin, C*e*l*o*y*c*e    Üstadımızın yapmış olduğu tabloya, yukardaki çözülmüş olan kısmı ekleyemedim.   
Saygılarımla.
Merhaba, tablonun celoyce'nin düzelttiği gibi olmasında sorun yok ise farklı formda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Aldığınız hata ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
(04/11/2016, 07:00)ozanakkaya yazdı: Bu soruyu bir önceki başlıkta yazmıştım.Formda görüldüğü gibi adı soyadı kısmına isim yazıp tamam tuşuna bastığımda yazdığım isimi, İsim listesi tablosuna yazıyor fakat formda bulunan listeye rakam olarak çıkıyor. ilişkili sütundan 2 yapıyorum düzeliyor fakat bu seferde isim tablosuna yazdığım ismi eklemiyor.
       şimdi buradaki çözmüş olduğunuz sorunu buradaki dosyaya uyguluyabilirmisiniz. Ben yapıyorum. İfade uyuşmazlığı oluyor.
.rar kafileso_Celoyce.rar (Dosya Boyutu: 69,8 KB | İndirme Sayısı: 2)
Son Düzenleme: 04/11/2016, 09:54, Düzenleyen: 53rize.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da