Skip to main content

AccessTr.neT

Apartman merkezi sistem kalorimetre hesaplama prg excel

Apartman merkezi sistem kalorimetre hesaplama prg excel

Değerli arkadaşlar apartman yöneticiliği yapan arkadaşlara yardımcı olacak kalori metreli merkezi sistem doğal gaz hesaplama programını sizlerle paylaşmak istedim ekte ilgili yasa emirleri mevcut olup ona göre hesaplama yapmakta 
5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanununun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının c bendinde “Merkezi ısıtma sistemine sahip binalarda, merkezi veya lokal ısı veya sıcaklık kontrol cihazları ile ısınma maliyetlerinin ısı kullanım miktarına bağlı olarak paylaşımını sağlayan bir Excel hesap tablosu çalışma prensibi şöyle 
o ayın doğal gaz fatura bedeli o ayın kaloriferde kullanılan elektrik fatura bedeli daire sayısı (benim binam 31 daire siz fazlada ekleye bilirsiniz) kalori metrelerin ilk endex ve son endex ini son olarak ekteki word dosyasında mevcut bulunduğunuz yörenin ısı alt değerini giriyorsunuz tüm dairelerin faturasını hesaplıyor burada en önemli olanı ısı alt değerini tutturamayan daireler yani hilekarlık yapan vanasını kapatan dairelere ısı alt değeri üzerinden cezalı olarak fatura bedelini belirliyor 
programın formüllü hücreleri sayfa korumalıdır şifresi yoktur 
Cezalı duruma düşen dairelerin durumunu cezalı normal diye uyarı ve renklendirme yapılmıştır 

ceza uygulaması formulu alttaki konuda açıklamasıyla var 
https://accesstr.net/konu-a-hucresindeki...C3%BCcresi
.rar 2016-2017 doğalgaz pr.rar (Dosya Boyutu: 448,21 KB | İndirme Sayısı: 701)
Son Düzenleme: 30/11/2016, 00:14, Düzenleyen: simendifer.
sayın simendifer,

kendi adıma,imkan ve zaman nedeni ile kısa süreli inceleme imkanım olması akabinde,

gerek paylaşımınız ve gerekse de özellikle de yeni kanun düzenlemesi ile birlikte Doğal Gaz Hesaplarının elde edilmesinde,Site / Apartman Yönetimi işleri ile ilgilenen veya buna ilgi duyanların faydalanabileceği olumlu ve gerekli bilgilendirme için teşekkürler.

başarılı çalışmalarınızın ve paylaşımlarınızın daim olması temennisi ile.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
teşekkür ederim sayın atoz112 hocam 
(29/11/2016, 18:54)simendifer yazdı: Değerli arkadaşlar apartman yöneticiliği yapan arkadaşlara yardımcı olacak kalori metreli merkezi sistem doğal gaz hesaplama programını sizlerle paylaşmak istedim ekte ilgili yasa emirleri mevcut olup ona göre hesaplama yapmakta 
5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanununun 7 nci maddesinin birinci fıkrasının c bendinde “Merkezi ısıtma sistemine sahip binalarda, merkezi veya lokal ısı veya sıcaklık kontrol cihazları ile ısınma maliyetlerinin ısı kullanım miktarına bağlı olarak paylaşımını sağlayan bir Excel hesap tablosu çalışma prensibi şöyle 
o ayın doğal gaz fatura bedeli o ayın kaloriferde kullanılan elektrik fatura bedeli daire sayısı (benim binam 31 daire siz fazlada ekleye bilirsiniz) kalori metrelerin ilk endex ve son endex ini son olarak ekteki word dosyasında mevcut bulunduğunuz yörenin ısı alt değerini giriyorsunuz tüm dairelerin faturasını hesaplıyor burada en önemli olanı ısı alt değerini tutturamayan daireler yani hilekarlık yapan vanasını kapatan dairelere ısı alt değeri üzerinden cezalı olarak fatura bedelini belirliyor 
programın formüllü hücreleri sayfa korumalıdır şifresi yoktur 
Cezalı duruma düşen dairelerin durumunu cezalı normal diye uyarı ve renklendirme yapılmıştır 

ceza uygulaması formulu alttaki konuda açıklamasıyla var 
https://accesstr.net/konu-a-hucresindeki...C3%BCcresi

Merhabalar,
Paylaşım formüllerini uygularken belki bilgi almak istersiniz diye aşağıdaki linki buldum ihtiyacınız olabilir.
https://www.isipaylasim.net/merkezi-sist...hesaplama/
Bu formülden yola çıkarak çevrimiçi kayıt oluşturulabilecek otomatik tablo. http://hesaptablosu.net/gaz-hesap/ adresine bir göz atın derim.
Şimdi gördüm, çok teşekkürler. Elinize sağlık.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da