Skip to main content

AccessTr.neT

Excel'i çok kasan makronun optimize edilmesi talebi

Excel'i çok kasan makronun optimize edilmesi talebi

Çözüldü #1
Arkadaşlar,

Örneğini ekte verdiğim Excel dosyasının kasa sayfasında çalışan makro, veri çoğaldığında (150 & 200 satır) çalışmakta zorlanıyor. Daha kolay çalışabilecek hale getirilebilir mi?

Makronun görevi:
1)
.................G................................H...........................I.........................J........
---------------------------------------------------------------------
1…........TİP.......................MASRAF.............GİREN.............ÇIKAN...
--------------------------------------------------------------------------------
2.........ALIŞ ise.................kilitlensin.................-.................kilitlensin..
--------------------------------------------------------------------------------
3.........GİREN ise.............kilitlensin.................-.................kilitlensin..
4......BRÇDEKONT ise...kilitlensin.................-.................kilitlensin..
5......KASA DEVRİ ise.....kilitlensin.................-.........................-........
6........SATIŞ ise..............kilitlensin.............kilitlensin.. .............-.......
7........ÇIKAN ise..............kilitlensin.............kilitlensin.. ............-.......
8.......MASRAF ise.................-.......................kilitlensin...............-....... 
9......ALC DEKONT ise...kilitlensin.............kilitlensin...............-....... 

2) F kolonundaki hücreler dolu ise ve vade tarihi bu güne eşitse G (TİP) kolonuna ÇIKAN yazsın.
3) F kolonunun dolu olduğu satırları, 13 kolon boyunca RAPOR_2 sayfasına taşısın.

Tablo düzeni bozulmasın diye boşlukları nokta ile doldurdum.
.rar turankr.rar (Dosya Boyutu: 26,44 KB | İndirme Sayısı: 10)
Son Düzenleme: 05/01/2017, 18:29, Düzenleyen: turankr.
Arkadaşlar, yöneticinin isteği doğrultusunda netleştirerek yazdığım ve sadeleştirilmiş az veri ile dosya yüklediğim sorunuma çare olacak en azından tavsiyede bulunacak kimse yok mu?
Merhaba Syın turankr
örneginiz excel,bunu accese çevirebilirsiniz,tabi acces bilgin iyi olması lazım ve bir program yaparak işlerinizi kolayca takip edebilirsiniz.
Sayın C*e*l*o*y*c*e,
Yahu cevap vermeniz bile moralimi düzeltti. 
İlginize çok teşekkür ederim. 
Ama acces bilmek bir yana, bu kodları bile sizin gibi yardım seven arkadaşlar yazdı. Örnek dosyada az veri olduğu için problemsiz çalışıyor. Veri çoğaldığında ise anormal kasıyor. Bu makroların işlevini çok farklı ve daha rahat çalışabilir hale getirebilecek bir çalışma yapamaz mıyız? Selamlar.
Son Düzenleme: 15/01/2017, 21:47, Düzenleyen: turankr.
Ben Excelden anlamam ama acces ve vb net  bilirim,yapmaya gelince o farklı iş,önünüzde 2 seçenek var
1-Ya siz acces ögrenmeye başlayıp kendiniz yapacaksınız,
2-Yada bu işi bilenlerden özel yardım alacaksınız.

Olmaz diye birşey yok tabi herşey yapılabilir Img-grin
Sayfanızı inceledim. Nasıl görüşebiliriz

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task