Skip to main content

AccessTr.neT

kayıtlar arası koşula göre sayma ve eksiltme

kayıtlar arası koşula göre sayma ve eksiltme

Merhaba arkadaşlar dün bir konu açmıştım vs Sn.Atoz112 nin önerileri üzerine biraz yol kat ettim.
Sorunlar hala devam ediyor nasıl yapmam gerektiği konusunda gene tıkandım. Biraz önerilerinize ihtiyacım var.

-Forumdan girilen kayıt tablo üzerine kaydedilirken, supplier kısmını kayıt miktarına göre sıralamayı 
=DCount("*";"DQIS";"SUPPLIER= 'DONGHEE HIGHTECH' ") şeklinde çözdüm. Şimdi sorunu anlatıyorum.

[Resim: do.php?imgf=148363984692761.png]
bu forumda gördüğünüz üzere; register olanlar listeleniyor fakat aynı zamanda bana bildirim gelmediği için 
(bildirim gelince DQIS forumuna dosya yüklicem "countermeasure" dosya yükleme kısmına, ben dosyayı yükleyene kadar,
registered kısmı "1" iken waiting kısmınında otomatik "1" olmasını ve ben dosyayı yükledikten sonra waiting kısmının "0" olup
"received" kısmının "1" olmasını istiyorum tabiki bu kayıtlar çoğaldıkça; registered "10" waiting "6" received "4" şeklindede olabilir.
ilginiz için teşekkürler.
.rar INCOMING.rar (Dosya Boyutu: 1,86 MB | İndirme Sayısı: 7)
IIf
IsEmpty
AfterInsert

gibi fonskiyonlar kullanarak koşullar arasına attachment eklesem.
Yani nasıl yazarım düşünemiyorum :/
Merhaba, 

Öncelikle, Forum değil, form. Form1 isimli formda, belirttiğiniz alanları etiket olarak eklemişsiniz, bunlar etiket mi kalacak yoksa metin kutusu olabilir mi?

Sorgu1 adında sorgu oluştur. sorgunun Sql koduna aşağıdaki kodu ekle

SELECT DQIS.SUPPLIER, DQIS.COUNTERMEASURE FROM DQIS WHERE (((DQIS.COUNTERMEASURE.FileName) Is Null));
Formdaki Label17 isimli etiketi metin kutusuna çevir, denetim kaynağına da aşağıdaki kodu ekle
=DCount("*";"Sorgu1";"SUPPLIER= 'DONGHEE HIGHTECH' ")
bu şekilde ek eklenmemiş COUNTERMEASURE kayıtlarını saydırabilirsin. 

Ayrıca, Site Kurallarını inceleyiniz.

13-) Özel mesaj ile destek talebi (konu linki verip hatırlatma için yöneticiye veya daha önceden cevap yazan üyeye özel mesaj gönderilebilir), özel mesaj ile soru sormak veya soru cevabı göndermek yasaktır. Tüm destek ve/veya yardımlar sitede tüm üyelerin (Aktivasyon Bekleyenler Hariç) okuyup faydalanabilecekleri şekilde konuya yazılmak zorundadır.

Sürekli ihlalde uyarı puanı verilecektir. 

Uyarı Bitiş Süresi : 4 Ay,
Uyarı Seviyesi +4
sayın safakben,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak,
kendi adıma geçerli olmak gerekçesi ile anladığım kadarı ile olmak üzere hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.bu örnek uygulama

Tedarikçilere göre toplam alma ve form üzerinde gösterme

yukarıdaki konunuz üzerinden hazırlanmıştır.

YAPILAN İŞLEMLER

1) SUPPLIER CLAIM OBSERVATION formunda yer alan Tedarikçi tanımlamalarından gerekli düzeltmeleri de yapılmak sureti ile oluşturulan suppliers adlı tablo eklenmiştir.

2) ekleritopla ve tedarikcisay adlı sorgular oluşturulmuştur.

3) redarikcisay adlı form oluşturulmuştur.bu nedenle,SUPPLIER CLAIM OBSERVATION adlı form etkisiz kalmıştır.

AKLIMA TAKILAN HUSUSLAR

Alıntı:(bildirim gelince DQIS forumuna dosya yüklicem "countermeasure" dosya yükleme kısmına, ben dosyayı yükleyene kadar,
registered kısmı "1" iken waiting kısmınında otomatik "1" olmasını ve ben dosyayı yükledikten sonra waiting kısmının "0" olup

"received" kısmının "1" olmasını istiyorum 

ifadenize yönelik olarak;
anladığım kadarı ile kast ettiğiniz (yanılıyorsam lütfen gerekli düzeltme açıklamasında bulununuz),REGISTERED değeri ilgili tedarikçi için yapılan kayıt sayısı değeri olsa gerek ve WAITING ise ilgili tedarikçi için kayıt ortamında dosya yüklenene kadar REGISTERED değeri ile aynı değere sahip ve RECEIVED değeri de eğer ilgili tedarikçi için herhangi bir kayıt üzerinde dosya eklenirse sayısal değeri artacak olan değerse,

a) WAITING değeri,dosya sayısına göre değil REGISTERED değerine göre artıp azalmalı.öyleyse,WAITING değeri için dosya sayısı önemli olmamalı.1 tane de olabilir 10 tane de olabilir eklenen dosya sayısı.

bu nedenle,WAITING değeri,eklenen dosya sayısı eğer REGISTERED değerinden fazla ise otomatikman 0 (Sıfır) olmalı ve eğer dosya eklemesi yoksa değer REGISTERED değeri ile aynı olmalı.

b) RECEIVED değeri de,ilgili tedarikçi için tüm kayıtlarının toplam sayısına göre elde edilen tüm eklenmiş dosya toplam sayısı olmalı kanısındayım.

gerekçi açıklamaları ayrıntılı anlatımda bulunmanız yerinde olacaktır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
.rar INCOMING-ATOZ.part1.rar (Dosya Boyutu: 4,77 MB | İndirme Sayısı: 6)
.rar INCOMING-ATOZ.part2.rar (Dosya Boyutu: 4,77 MB | İndirme Sayısı: 3)
.rar INCOMING-ATOZ.part3.rar (Dosya Boyutu: 3,95 MB | İndirme Sayısı: 7)
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
sayın safakben,

aşağıdaki açıklamaların hatırlatma amacı ile yapılması uygun görülmüştür.

1)

Tedarikçilere göre toplam alma ve form üzerinde gösterme

yukarıda bağlantısı yazılı konu ile bu mevcut konunuz aynı içeriğe ve talebe sahip durumdadır.dolayısı ile lütfen daha önceden açmış olduğunuz bir konu varken tekrar aynı içeriğe sahip yeni konu açmayınız.aksine,eğer mevcut konunuzda bir düzenlemeniz veya bir güncel olduğuna dair hatırlatmanız söz konusu ise bunları yine aynı konunuzda bahsini yapmaya özen gösteriniz.

gerekirse,Yönetim olarak bu iki konunuzun birleştirilmesi ve tek konu haline getirilmesi sağlanabilecektir,değerlendirme sonrası.

2)

yine yukarıda bağlantısı yazılı konunun 4.mesajında yapılan açıklamada kast edileni tekrarlamak adına;her bir konunuzda tek sorununuza veya talebinize çözüm isteyiniz ve birden fazla sorunuz söz konusu ise her biri için YENİ KONU açmayan gayret ediniz,demek içindi.

dolayısı ile;yeni konu açma işlemini sadece birden fazla sorunuz için gerçekleştirmeniz yerinde olacaktır.

3)

ayrıca,lütfen imkanlar ve zaman elde etmeye gayret ederek,açmış olduğunuz konulara geri bildirimlerde bulunmaya çalışınız.teşekkürler.

4)

konularınıza ekleyeceğiniz örnek uygulamaların;
uygulamanızdaki bütün tabloların tüm verileri içermesi gerekmemektedir.bunun yerine,sonuçları görebilmek adına sadece birkaç kayıt içermesi yeterlidir.

ayrıca,resimler içeriyorsa,bunların da yine yeterince eklenecek kayıtlar için dahil olmasını ve fazlasının da çıkarılmasının daha doğru olacağı muhakkak.çünkü;bu vesile de,uygulamanızı konunuza eklerken hem miktarı az olacaktır hem de sıkıştırarak dahil etme kapasite sınırını da aşmamış olacaktır.

kaldı ki,katılımcılar tarafından da çözüm çalışmaları eklenmek istendiğinde bu durumlara maruz kalmaksızın zamanı daha iyi kullanma imkanı da sağlamış olursunuz.bu hususlara da lütfen riayet etmeye gayret ediniz.

son olarak;
bütün bu açıklamalar,yapıcı olması adına naçizane tavsiye niteliğinde yapılmıştır.herhangi bir olumsuz düşünceye sevk olunmaması temennisi ile.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
Sayın atoz112;

İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Yazdıklarınızda haklısınız, gerçekten kusura bakmayın daha dikkatli olmaya özen göstereceğim.
Beni yönlendirdiğiniz için size ayrıca teşekkür ederim. Yüklediğim dosyalarda sadece gerekli yerler haricinde diğer kısımları bundan sonra sileceğim, çünkü dosya boyutu büyük oluyor ve dediğiniz gibi kalabalık yapıyor. İş/güç dolayısıyla herzaman bağlanamıyorum platforma ama elimden geldiğince sizin yardımlarınızı ve emeklerinizi karşılıksız bırakmayarak tabiki açılan konuyla ilgilenmeyi ihmal etmeyeceğim. Dosyaları incelidikten sonra yaptığınız analiz ile ilgili geri dönüş ve sorularla görüşmek üzere :Img-grin t eşekkürler .

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da