Skip to main content

AccessTr.neT

Hata kodu 2001 hakkında

Hata kodu 2001 hakkında

Arkadaşlar Projemde lisans eklentisi var. Projem 5 bilgisayarda çalılmaktadır. Fakat 2 bilgisayarda aşağıda verdiğim resimdeki hatayı alıyorum.
1 defada kendi bilgisayarımda bu sorunla karşılaştım. 

Bu sorunun kaynağı nedir klasik bir çözümü varmıdır. 

Ben hata veren o iki bilgisayarda (Autoexec) adının başına (xxAutoexec) yazarak şimdilik devre dışı bıraktım.
İki bilgisayarda çalışmayan program diğer tüm bilgisayarlarda çalışıyor. 

Nedir sorunun kaynağı. 

[Resim: do.php?imgf=14846460647161.png]
sayın okumas,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
ihtimaller dahilinde olmak üzere,

1)

mevcut sorunlu diye geçerli olan bilgisayarlardaki,
üst menüden ARAÇLAR-ACCESS SEÇENEKLERİ’nden GÜVEN MERKEZİ-GÜVEN MERKEZİ AYARLARI’na geçip,buradan MAKRO AYARLARI sekmesinde yer alan TÜM MAKROLARI ETKİNLEŞTİR (Enable All Macros) seçeneğini işaretlemeniz gerekebilir.

fakat,yine de öneride bulunmakta fayda var;
kimi uygulamalar içeriklerinde zararlı kodlar barındırma ihtimali olabilir düşüncesi ile,bu ayarı belirtildiği gibi kullanmak sorun olabilir.

güvenilir olmayan sertifika imzalı uygulamaları kullanırken temkinli olmakta fayda var.

ayrıca,kendiniz de uygulama geliştirirken mümkün mertebe makro kullanmak yerine olay yordamı kullanımları ile kod yazmayı tercih ediniz.aynı zamanda,kod yazma yeteneğini de edinmenize imkan sağlar.

2)

hatalı bir kod yazımı da soruna neden olabilir.uyarıda yer alan VERIFIERLICENCE Fonksiyonu kontrol edilmesi gerekebilir.

3) 

sürüm farkı olabilir düşüncesi ile,Referansları kontrol etmeniz gerekebilir.

4)

eğer 32 bit / 64 bit farklılığı söz konusu ise,buna dair kodlarda eğer DECLARE edilmesi ve bu ayrıma göre yapılandırılması gerekli kodlar mevcutsa,düzenlemede bulunmanız gerekebilir.

konunuza,örnek uygulamanızı;içeriğinde farazi gerçek dışı bilgiler ve 5-10 kayıt barındıracak şekilde eklemeniz de yerinde olacaktır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Herkes, kendisinin AR-GE'cisidir...

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler
Alt Form Denetim Değerlerine ulaşma ve Alt Form Güncelleme
Kapatırken Düzenle (Compact On Close) Seçeneğinin İşaretlenmesi Hakkında
sayın okumas,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.

Sevgili Atoz,

Daclare Ptrsafe fonksiyonunu yaptım. Hata veren 2 bilgisayarda çalıştırdım. licance konusunda olay yordamına kod nasıl yazılır bilemiyorum. 
Sitede tek tek bu güne kadar sorulmuş tüm soruları içeren konuları okuyup projeleri inceliyordum. Hem daha fazla örnek inceleyip hemde kendi projemde kullanabileceğim kodları editleyip kendi projeme adapte ediyorum. 

Sorum devam ediyor projemin bir örneğini ekleyeceğim fakat şimdilik daha yaptığım bazı geliştirmeler var onlar üzerinde çalışıyorum. 
Şimdilik iyi akşamlar. İyi çalışmalar.
sayın okumas,

aşağıdaki açıklamaların yapılamsı uyugn görülmüştür.

1)

Alıntı:Daclare Ptrsafe fonksiyonunu yaptım. Hata veren 2 bilgisayarda çalıştırdım. 

ifadenize yönelik olarak;
nasıl bir sonuç aldığınızı devam ettirmediniz.eğer 32 bit  / 64 bit durumu söz konusu ise bu kullanım çözüm sağladı mı?

2)

Alıntı:licance konusunda olay yordamına kod nasıl yazılır bilemiyorum.

ifadenize yönelik olarak;
kast ettiğiniz tam olarak nedir bu husus ile ilgili?

orneğinizi görüp incelemeden,katılımcılar tarafından sunulabilecek paylaşımlar da tam anlamı ile bir bakıma geçici olacaktır ya da yetersiz kalacaktır.daha net paylaşımlar için,ilk fırsatta örnek eklemenizi yerinde olacaktır.

Sevgili Atoz 
Dosyayı yükledim fakat bu daclare fonksiyonu yapılmamış olan projedir.

Kardeşim ana sayfada sol köşedeki kapat ikonunu var olan şekliyle görünmez yapabilirmiyiz.

Birde araç takip sayfasında toplam Toplam maliyet 01.01.2017  tarihinden 31.12.2017 tarihler arası olarak yapabilirmiyiz.

Mdb olarak yüklenmiştir.
.rar Araç takip_Access.rar (Dosya Boyutu: 4,93 MB | İndirme Sayısı: 6)
.rar Araç takipmdb.rar (Dosya Boyutu: 698,33 KB | İndirme Sayısı: 5)
Son Düzenleme: 18/01/2017, 22:48, Düzenleyen: okumas.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task