Skip to main content

AccessTr.neT

Excel De Düşeyara Formülü #yok Hatası Veriyor...

mehmet yaşar öztürk
mehmet yaşar öztürk
8
7557

Excel De Düşeyara Formülü #yok Hatası Veriyor...

Çözüldü #1
excelde düşeyara formülünü doğru bir biçimde girdiğime rağmen #YOK hatası veriyor. Mesela isim soyisimleri telefon numaraları ve adresleri olan bir tablo oluşturdum. Bu listede mesela Mehmet isimli bir şahsın soyadının getirilmesini istediğim için =DÜŞEYARA( aranan ismi seçtim, isim soyisimler telefon ve adres bulunan tabloyu seçtim, sonra soyismin bulunduğu sütunu seçtim, Tam eşleşme olarak YANLIŞ) kısmı da seçip parantezi kapatıp tamam a basınca istediğim sonuç gelmiyor ve #YOK hatası çıkıyor. Excel i kapatıp açtım yeniden denedim olmadı. Kaç defa denediğime rağmen bir türlü istediğim sonuç alamadım. Sizlerden bu sorun hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilirse gerçekten sevinirim....
Merhab Mehmet Yaşar Öztürk;
Sorun yaşadığınız Excel çalışmanızı ekleyebilirseniz çözüm bulmaya çalışırız.
İyi çalışmalar.
(28/08/2017, 22:31)direnist yazdı: Merhab Mehmet Yaşar Öztürk;
Sorun yaşadığınız Excel çalışmanızı ekleyebilirseniz çözüm bulmaya çalışırız.
İyi çalışmalar.

özelden size cevap yazdım hocam bir bakarsanız uygun olur.
Son Düzenleme: 29/08/2017, 00:31, Düzenleyen: mehmet yaşar öztürk.
Merhaba Mehmet Bey;
Aşağıda yazılı site kuralımıza istinaden, lütfen tüm paylaşımlarınızı buradan yapınız.
Teşekkürler.
İyi çalışmalar.

Alıntı:13-) Özel mesaj ile destek talebi (konu linki verip hatırlatma için yöneticiye veya daha önceden cevap yazan üyeye özel mesaj gönderilebilir), özel mesaj ile soru sormak veya soru cevabı göndermek yasaktır. Tüm destek ve/veya yardımlar sitede tüm üyelerin (Aktivasyon Bekleyenler Hariç) okuyup faydalanabilecekleri şekilde konuya yazılmak zorundadır.
hata veren Excel dosyasının ekran görüntülerini paylaşıyorum....

[Resim: do.php?imgf=150400456002141.jpeg]

[Resim: do.php?imgf=150400464328831.jpeg]

[Resim: do.php?imgf=150400468269411.jpg]

[Resim: do.php?imgf=150400474600381.jpg]

[Resim: do.php?imgf=150400479193431.jpeg]
Merhaba Mehmet Bey;
Bundan sonraki sorularınız için sorun yaşadığnız konuda örnek bir çalışmayı herhangi bir sıkıştırma programı ile (WinRar/WinZip/7Zip vb.) Sıkıştırma Yöntemi En İyi (Best) olacak şekilde sıkıştırıarak ekleyiniz. Çünkü çoğu durumda resimler üzerinden bir çözüm bulunamayabilir.

Bu sorunuz için resim üzerinden formulü hatalı yazdığınızı gördüm. Tablo dizisini seçtikten sonra (isimlistesi!C4:F9) getirilmek istenen değerin sütun numarasını yazmalısınız. Yani "2" değerini yazmalısınız. Siz isimlistesi!D4 : D9 yazmışsınız. 

Formülü şu şekide düzeltin;
=DÜŞEYARA(D3;isimlistesi!C4:F9;2;0)

İyi çalışmalar

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da