Skip to main content

AccessTr.neT

Access Ve C# Hakkında Yardım Lütfen

Gökhan Kulaksızoğlu
Gökhan Kulaksızoğlu
5
1355

Access Ve C# Hakkında Yardım Lütfen

merhaba,

ekte olan resimleri incelediğinizde; Access te --> İl - İlçe - Mahalle db göreceksiniz.
c# forma başarılı bir şekilde çalışıyor.

benim yardıma ihtiyacım olan konu ise

aynı form üzerinde konut kategorisi ve konut tipi adında iki tane daga combobox var. bu alanlarda da

Konut kategorisinde

Konut  --> Daire, Rezidans, Villa
İşyeri --> Mağaza, Dükkan, Ofis

Arsa --> Arsa

Şeklinde çalışmasını istiyorum.

ilginiz için teşekkürler
[Resim: Dyvyzo.jpg]

[Resim: PObO8O.jpg]
[Resim: zJzJWR.jpg]

[Resim: NOQOyg.jpg]

[Resim: 9DBD6Z.jpg]

[Resim: d7V76p.jpg]

[Resim: 5GOGA5.jpg]
resimlere bakarak kimsenin cozum bulabilecegini sanmiyorum, umarim cevap olarak resim eklenmez
SÖZ VERİYORUM... USLU DURUCAM...
Yardımcı olmak isterdim ancak sorunuzda ne istediğiniz dahi net anlaşılmıyor.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
(11/12/2017, 15:15)alpeki99 yazdı: Yardımcı olmak isterdim ancak sorunuzda ne istediğiniz dahi net anlaşılmıyor.

Sorun şöyle, 

ekteki resimler

1- Access veri tabanı tabloları
2- c# tasarım görünümü ( il ilçe comboboxlar) 
3- c# yazılan kodlar

accesste il ilçe tablolarını oluştudum. bu tablolardan c# il ilçe ve mahalle combobox lara seçilen il ve ilçeye göre mahalleler de başarı şekilde listeleniyor. 

buraya kadar sorun yok. 

c# ta aynı form üzerinde emlak kategorisi ve emlak tipi combobox ları  var. bu iki combobox ta da eğer örnek olarak 

emlak kategorisi - Konut seçildiğinde
emlak tipi combobox ta - Daire rezidans yazlık listelensin

veya 

emlak kategorisi - İşyeri seçildiğinde 
emlak tipi comboboxta - Mağaza dükkan fabrika listlensin 

istiyorum. 

ama kodlara baktığınızda il ilçe listelere kodlarını formload dan satırından oluşturdum. aynı formda ikinci combobox listeleme yapısını (emlak kategorisi ve emlak tipi) oluşturabilir im. derdim bu. teşekkürler
Son Düzenleme: 11/12/2017, 15:43, Düzenleyen: Gökhan Kulaksızoğlu.
Form yüklendiğinde Emlak Kategorisi içine tüm verileri yükleyeceksiniz. Emlak kategorisinin SelectedIndexChange olayına ise alt kategorilerini göstereceksiniz. Aynı il ve ilçe olayındaki gibi bir fark yok.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da