Skip to main content

AccessTr.neT

2 Tabloya Koşullu Kayıt

2 Tabloya Koşullu Kayıt

Çözüldü #1
[Resim: do.php?imgf=151686760915911.jpg]İyi çalışmalar arkadaşlar;

Geliş Giriş Formunda Eğer Gelir işlem Türü Cari Seçilirse, Cari Adı ne seçilir ise tbl_Cari_Odeme nin içine tarih cari adı ödenen kaydedilsin ve aynı zamanda normal kayıt yapsın (tbl_Gelir içine normal kaydınıda yapacak)

Eğer Gelir İşlem Türü Cari Değilse normal Kayıt  (tbl_Gelir içine normal kaydını) yapsın
.rar Haziran.rar (Dosya Boyutu: 42,21 KB | İndirme Sayısı: 3)
haziran4, 15-05-2009 tarihinden beri AccessTr.neT üyesidir.
Merhaba,

tbl_cari_odeme isimli  Bu tablodaki CariID ve SozlesmeID alanlarının amacı nedir. Bu alanlardan herhangi birine Formdaki GelirId metin kutusundaki değeri aktarmanın mahsuru olur mu? Aksi halde tabloya Gelir_Id adında alan eklenmesi gerekiyor.
Cevabınıza göre kod eklenecek
(25/01/2018, 11:42)ozanakkaya yazdı: Merhaba,

tbl_cari_odeme isimli  Bu tablodaki CariID ve SozlesmeID alanlarının amacı nedir. Bu alanlardan herhangi birine Formdaki GelirId metin kutusundaki değeri aktarmanın mahsuru olur mu? Aksi halde tabloya Gelir_Id adında alan eklenmesi gerekiyor.

tbl_Cari ,tbl_Cari_Odeme, tbl_SozlesmeData ilişkili düşündüm  tbl_Cari Kişinin Bilgileri, tbl_SozlesmeData kişi il ilgili sözleşme detayları, Cari_Odeme ödeme geldiğinde ödemelerin yapıldığı alan olarak düşündüm.
(25/01/2018, 11:42)ozanakkaya yazdı: Merhaba,

Merhaba Üstad;
tbl_Cari ,tbl_Cari_Odeme, tbl_SozlesmeData ilişkili düşündüm  tbl_Cari Kişinin Bilgileri, tbl_SozlesmeData kişi ile ilgili sözleşme detayları, Cari_Odeme ödeme geldiğinde ödemelerin yapıldığı alan olarak düşündüm. (Müşterinin borcu ne kadarmış ne sözleşme yapılmış ne kadar ödemeiş ne kadar kalmış bunları düşünmüştüm)
Son Düzenleme: 25/01/2018, 15:27, Düzenleyen: haziran4.
İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
.rar Haziran_kayitekle.rar (Dosya Boyutu: 49,07 KB | İndirme Sayısı: 5)
Üstad Teşekkür Ederim.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da