Skip to main content

AccessTr.neT

İki Farklı Tablodaki Verileri Karşılaştırma Nasıl Yapılır?

İki Farklı Tablodaki Verileri Karşılaştırma Nasıl Yapılır?

Çözüldü #1
Merhaba

Bir tabloda her bir ürünün toplam 5 karakteristik üzerinden kalite limit değerleri mevcut. Yani kalite standartları. (A tablosu)

Diğer tablo/sorgu  da ise siparişler ve o siparişe ait ölçülen kalite değerleri mevcut. Tabi ürün kodu ile birlikte. Dolayısıyla bir üründen bir kaç tane sipariş olabilir.(B tablosu/sorgusu)

Şimdi ben B tablosundaki her bir sipariş için ürün kodunu B tablosundan arattırarak standart kalite değerleri ve ölçülen kalite değerlerini karşılaştırmak istiyorum. Karşılaştırma sonrası standart değerlerin üzerine çıkan siparişlerin raporlanmasını istiyorum.

Mümkün müdür acaba? Nasıl yapabilirim?
Merhaba, sorunuzun net anlaşılması ve incelenebilmesi için örnek uygulamanızı ekleyiniz.
(01/03/2018, 15:28)ozanakkaya yazdı: Merhaba, sorunuzun net anlaşılması ve incelenebilmesi için örnek uygulamanızı ekleyiniz.

Tekrar merhaba

Örnek dosya hazırlayıp yükledim. Sipariş test sonuçları ile ürün standartları her ürünün her kalite kriteri için karşılaştırılarak standardın üstünde çıkan değerleri olan siparişi göstermesi veya raporlaması gerekiyor.

Teşekkürler
.rar Örnek.rar (Dosya Boyutu: 15,42 KB | İndirme Sayısı: 1)
Uygulamanızın düzenlenmiş hali ektedir.

Raporda, standartların üstüne çıkan değerler kırmızı renkli görünür. Sadece 2 alan için bu işlem uygulandı.
Sorguda eksik alanları tamamlayarak ve  raporda koşullu biçimlendirme ekleyerek diğer renklendirmeleri yapabilirsiniz.

Ayrıca Mutlaka Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu inceleyin. Bu Excel değil, Access.
.rar Karsilastirma_sld.rar (Dosya Boyutu: 18,03 KB | İndirme Sayısı: 5)
(01/03/2018, 17:25)ozanakkaya yazdı: Uygulamanızın düzenlenmiş hali ektedir.

Raporda, standartların üstüne çıkan değerler kırmızı renkli görünür. Sadece 2 alan için bu işlem uygulandı.
Sorguda eksik alanları tamamlayarak ve  raporda koşullu biçimlendirme ekleyerek diğer renklendirmeleri yapabilirsiniz.

Ayrıca Mutlaka Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu inceleyin. Bu Excel değil, Access.

Teşekkürler ama dosyayı eklemeyi unuttunuz galiba. Tekrar eklermisiniz.
Dosya eklenmiştir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task