Skip to main content

AccessTr.neT

Access Web Üzerinden Basit Bir Kullanıcı Girişi Yapamıyorum?

Hüseyin Battal
Hüseyin Battal
3
1639

Access Web Üzerinden Basit Bir Kullanıcı Girişi Yapamıyorum?

Öncelikle merhaba. Access veritabanı ile web sitesi üzerinden kullanıcı girişi yapmak istedim. 
[Resim: D70WYy.png]
Ancak "Giriş Yap" a tıkladıktan sonra şu hata ile karşılaşıyorum.
[Resim: A1d8G7.png]

ve böyle hatalar ile karşılaşmak ne kadarda hevesimi kırsada öğrenmek istiyorum. Cidden, hatanın sebebi nedir? yazdığım kodların hepsinin doğru olduğunu düşünüyorum.

buda projemin linki: https://mega.nz/#!aMFHEboR!vtJnjf7hf_vzy...Gw7aMHp8Y0
Son Düzenleme: 07/04/2018, 18:12, Düzenleyen: Hüseyin Battal. (Sebep: Link eklendi.)
Sankisorguda hata var , sorguyu kotrol edin
OleDbCommand vericek = new OleDbCommand("SELECT * FROM ADMIN where adminKullaniciad='"+ aKad + "'and adminSifre='"+aEmail+ "'and adminEposta'"+aŞifre+"'", baglanti);

Satırını aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

OleDbCommand vericek = new OleDbCommand("SELECT * FROM ADMIN WHERE ((adminKullaniciad='" + aKad + "') AND (adminSifre='" + aŞifre + "') AND (adminEposta='" + aEmail & +'))", baglanti);

bu arada sizin kod adminsifre alanı aemail, adminemail alanını da asifre ile eşleştiriyor.
(07/04/2018, 15:54)ozanakkaya yazdı:
OleDbCommand vericek = new OleDbCommand("SELECT * FROM ADMIN where adminKullaniciad='"+ aKad + "'and adminSifre='"+aEmail+ "'and adminEposta'"+aŞifre+"'", baglanti);

Satırını aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

OleDbCommand vericek = new OleDbCommand("SELECT * FROM ADMIN WHERE ((adminKullaniciad='" + aKad + "') AND (adminSifre='" + aŞifre + "') AND (adminEposta='" + aEmail & +'))",baglanti);

bu arada sizin kod adminsifre alanı aemail, adminemail alanını da asifre ile eşleştiriyor.

Çok teşekkür ederim! Sonunda 1 aydır uğraştığım şeyi sayenizde öğrenmiş oldum.  1_004-1

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task