Skip to main content

AccessTr.neT

Arama Bölümünde İsim,telefon Müşteri Numarası Aratmak ( Müşteri Takip Programı)

Arama Bölümünde İsim,telefon Müşteri Numarası Aratmak ( Müşteri Takip Programı)

Çözüldü #1
Merhabalar birgün mutlaka gerekli olur diye üye olmuşum fakat çoluk çocuk derken hiç uğramamışım Img-grin  o yüzden aranıza yeni katıldım . 

İnternet üzerinde bulduğum müşteri takip programında  ufak bazı değişimler yapmak istiyorum. ( sormak istemesem de artık başıma ağrılar girdi )

Gönderdiğim resimde ( müşteri ara ) kısmında örnek :

müşteri bilgileri:

754 gökhan turcu (kayıt ediyorum )

fakat aramada ( gökhan yazdığımda veya turcu yazarak arattığımda ) böyle bir kayıt yoktur uyarısı alıyorum.

Fakat en başa ne yazıyorsam mesela yukarıdaki müşteri bilgilerini örnek alırsak

754 yazdığımda hemen müşteriyi buluyor.

Benim tek bir ricam var:

"Müşteri aramaya" gökhan veya turcu veya 754 yazdığımda da  ve telefon numarasından,adres bilgisinin herhangi bir parçasını arama yerine yazdığımda yine o yazdığım bilgilere karşılık gelen müşteriyi bulmasını istiyorum. ( müşteri bilgisinde yazan herhangi birşey )

[Resim: do.php?imgf=152762992290131.jpg]

Yapamadım araştırdım fakat doğru olan şeyleri bulamadım , yardımcı olacak arkadaş nasıl yapıldığını anlatırsa bir daha bu şekilde sıkıştığımda kendim yapmış olurum.
Ve bu konu hakkında sıkışan arkadaşlara bilgi verecek bir üye daha olmuş olur.
Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
.rar ntret.rar (Dosya Boyutu: 173,21 KB | İndirme Sayısı: 16)
Son Düzenleme: 30/05/2018, 00:47, Düzenleyen: oillamp.
merhaba örneğinizi eklerseniz size yardımcı olalım
kontrol edip geri bildirimde bulununuz.

alt listbox ta süzdüğünüz müşteriye göre veri gelmektedir.
.rar ntret_ozguryasin.rar (Dosya Boyutu: 168,09 KB | İndirme Sayısı: 18)
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
İnanılmaz hızlı çözüm için çok teşekkür ediyorum isim arama bölümünde herhangi bir kelime veya sayı yazdığımda ve arama yaptığımda evet alt bölüme hemen geliyor o kişi ;

peki bu arama bölümüne telefon numarası aramayı nasıl dahil ederiz, bu hali bile çok güzel fakat telefon numarası aramasıda olursa harika olur.
Son Düzenleme: 30/05/2018, 21:21, Düzenleyen: oillamp.
ad ve telefon numarasından arama eklenmiştir. ad ile başlayan girdiğiniz vakit eşleşenler gelir, telefon numarası girmeye başladığınızda eşleşenler gelir
.rar ntret_ozguryasin.rar (Dosya Boyutu: 167,51 KB | İndirme Sayısı: 21)
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
(31/05/2018, 01:38)ozguryasin yazdı: ad ve telefon numarasından arama eklenmiştir. ad ile başlayan girdiğiniz vakit eşleşenler gelir, telefon numarası girmeye başladığınızda eşleşenler gelir

Fazla söze gerek yok çok teşekkür ederim. Tam istediğim gibi oldu elinize emeğinize zamanınıza sağlık

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task