Skip to main content

AccessTr.neT

Aynı satırdaki kayıtları farklı seçeneklere göre toplama

Aynı satırdaki kayıtları farklı seçeneklere göre toplama

Çözüldü #1
ekte gönderdiğim çalışmada izciler tablosunda bir kişi kayıtlı şu anda o kişinin katıldığı kamplar 1 den 10 a kadar gidiyor.bu kişinin katıldığı kamplar alanlarındaki katıldığı milli kampların gece sürelerinin toplamı gerekli.sonra aynı şey başka kamp türleri için yapılacak ama bir tanesi yapılsa örnekle diğerlerini hallederim....emeğinize teşekkür
.rar toplama.rar (Dosya Boyutu: 808,8 KB | İndirme Sayısı: 11)
Çözüldü #2
Sayın oktartoygar;
Tablo Yapınızı değiştirdim inceleyin.
Ve bu yapı üzerine veri girişlerinizi yapın o zaman hiç zorlanmadan sisteminizi geliştirebilirsiniz. Giriş_kur@l formunu inceleyiniz.
Kolay gelsin.
.rar [email protected] (Dosya Boyutu: 209,87 KB | İndirme Sayısı: 41)
komşuda dülger mi var geliyor keser sesi,
ustalar konuşunca çıraklar keser sesi.
Çözüldü #3
sayın kura@l;
demek istediğinizi anladım ama veri girişlerinden sonra kişinin katıldığı bir kampın çeşitine göre katıldığı süreleri toplamını almak gibi bir sıkıntım var.
Çözüldü #4
Sayın oktartoygar;
Siz eğer bu yapıyı benimsediyseniz ben toplam alma sıkıntınızı hemen gideririz.
Dönerseniz yapmaya başlayalım.
komşuda dülger mi var geliyor keser sesi,
ustalar konuşunca çıraklar keser sesi.
Çözüldü #5
usta,
izci olan bir kişinin katıldığı kampın çeşiti1 alanına göre örneğin milli kamp yazarsa katıldığı kamp süresi 1 ve sonrasında katıldığı kampın çeşiti2 alanına göre örneğin milli kamp yazarsa katıldığı kamp süresi 2 alanındaki sayılar milli kamp toplamı gibi bir alanda toplanacak.tam olarak Excel deki etopla formülünü uyarlamaya çalışıyorum desem belki daha açıklayıcı olabilirim.
zahmetli iştir biliyorum.sizden tamamı için bir talepte bulunmak biraz garib olacak .Bir küçük uygulama olsa diğerini ben götürebilirim herhalde..
Çözüldü #6
Sn oktartoygar, tablo yapınız bu şekilde fazla işlemez, Sn Kural hocam size bunu anlatmaya çalışmış, size tavsiyem izciler tablonuzda kimlik verilerini tutarken oluşturacağınız başka bir tabloda kamp hareketlerini takip etmeniz yönündedir. Zaten bu yöntemi Sn Kural hocam uygulayarak eklemiş, onun üzerinde çalışınız.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task