Skip to main content

AccessTr.neT

Kare Kod / Qr Kodun Accesse Uyarlanması

Kare Kod / Qr Kodun Accesse Uyarlanması

Çözüldü #1
Merhaba,

Bu yazıyı yazmadan önce, forumda KareKod ve QRKod örneklerini inceledim. Ellerinize sağlık. Emeğinize sağlık. İndirip incelediğim uygulamalarda karekod oluşturuyor. Ancak, android platformundan (cep telefonumdan) hangi uygulamayı indirip okuttuysam bir netice alamadım. Metin alanı bilgisi hepsinde boş geliyor.

Access te bir uygulama yazacağım. Ama, yazmadan önce bu işi beceriyor olmam lazım ki, uygulamaya devam edebileyim. Bu konuda sizlerden destek beklemekteyim. Ekte bir dokümanım var. Henüz ince ayarları yapmadım.

Çalıştırdığınızda eser_tanimlama_t_f formu açarsanız, Turuncu bölümdeki Eser No ve Eser Adı alanlarının karekod olarak üretilmesini ve çıktısı alıp eserin üstüne yapıştırmak istiyorum.

kare kod okunduğunda:
Eser Adı: Roma Som Altın Sikkeleri
Eser No: 5

çıkartabilir miyiz? Aynı sayfaya karekod ya da rapor formatında karekod üretebilirsem bana çok yardımcı olmuş olacaksınız.

Şimdiden, okuyan ilgilenen tüm üstadlara sevgiler.

incelediğim örnekler:
1. https://accesstr.net/konu-qr-karekod-ure...#pid110306
2. barkod_mdemiral.rar
3. forumdaki farklı yazılar
.rar Database1.rar (Dosya Boyutu: 222,88 KB | İndirme Sayısı: 14)
Teşekkürler,
Saygılarımla,

Power BI İş Analitiği Danışmanı

Ali Yüzen
İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
.rar eser_takip.rar (Dosya Boyutu: 219,75 KB | İndirme Sayısı: 30)
Ozan Hocam,

Ben gerçekten Access'i biliyorum demiyim.
Allah sizden razı olsun.
Desteğiniz çok makbule geçti. 

Saygılar selamlar.
Teşekkürler,
Saygılarımla,

Ali Yüzen
Merhaba,

Hocam,

Oluşturulan QR Kodu nun yazıcıdan çıktısını aldığımda ve o kodu okutmak istediğimde okumuyor. Bunun için ne yapabilirim? Çıktısını alıp tarihi eserin yanına o kodu koymak gerektiği için yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler.
Teşekkürler,
Saygılarımla,

Ali Yüzen
Merhaba, uygulama ile aynı dizine eklenen Kare Kod resimlerini farklı boyutlarda a4 kağıda bastırıp okutmaya çalışın. Hangisini okursa kare kodu rapora o boyutta ekleyin.

Ekranda okunan kodu kağıtta okumuyorsa benim yapabileceğim birşey yok malesef. Farklı boyutta barkod veya farklı yazıcı çıktısında deneme yapmanız lazım.
Butonun tıklandığında olayındaki

URL = "http://chart.apis.google.com/chart?chs=100x100&cht=qr&chld=H|0&chl=" & URLEncode(Text) & "&Rand=" & LRandomNumber

Kodunu

URL = "http://chart.apis.google.com/chart?chs=150x150&cht=qr&chld=H|0&chl=" & URLEncode(Text) & "&Rand=" & LRandomNumber

Kodu ile değiştirip barkodları yenile, formda veya raporda barkodun bulunduğu resim denetiminin Boyutlandırma modu özelliğini "Yaklaş", "Kırp", "Genişlet" şeklinde değiştirerek deneme yap.

[Resim: do.php?imgf=153078243276651.png]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da