Skip to main content

AccessTr.neT

Yıla Göre Aylık Toplu Ve Yıla Göre Aylık Listbox Filtreli Rapor

Yıla Göre Aylık Toplu Ve Yıla Göre Aylık Listbox Filtreli Rapor

Çözüldü #1
Merhaba; 

Accesste düzenlediğim ve @ozanakkaya hocamında yardımcı olduğu uygulamada rapor bölümünde sorun yaşıyorum. Ekte uygulamayı görüntüleyebilirsiniz. 

Giriş Bilgileri 
Admin-882
ahmet-123

- frm_personel formunda rapora tıkladığımda yıl ve ay seçerek toplu olarak Rpr_TumMaas raporundan çıktı alabilmeyi; 

- yine aynı şekilde frm_personel formunda rapora tıkladığımda yıl, ay ve listboxtan tim seçerek Rpr_TimMaas raporundan tim olarak çıktı alabilmeyi;

- Özellikle Rpr_tummaas tasarımında tüm yerleşimi yaptım, alt kısımda orta bölümde ise Tbl_bk tablosundan yetkili imzası bölümünü çekiyorum. tüm bu işlemlerde oranın sabit kalmasını;

sanırım oluşturduğum sorgularda sıkıntılar var, ama bir sürü şey denedim benim ilmim yetmedi :/

Sizinde yardımınızla bir an önce bitirmek istiyorum. Zamanım kısıtlı olduğu için aynı anda programa veri girmeye de başladığım için. Bilgi notu olarak, Doğuda askerlik yaptığım karakol için düzenliyorum uygulamayı teskereme 10 günüm kaldı. Yardımınızı bekliyorum Img-grin
Son Düzenleme: 18/09/2018, 03:37, Düzenleyen: shephard.
Konuya eklediğiniz örnek uygulama ve resim kaldırılmıştır. Personel tablonuzda 40 kişinin tüm bilgileri mevcut. Bu tür sorularda tim isimlerine kadar gerçek dışı veriler eklemelisiniz. 

Rpr_TimMaas ve Rpr_TumMaas isimli raporların kayıt kaynağındaki sorgu düzeltildi. Rapor seçme formuna yıl eklendi. Ekli uygulamada tablolar boş.
.rar KORYONSIS_son.rar (Dosya Boyutu: 206,24 KB | İndirme Sayısı: 28)
(18/09/2018, 03:36)shephard yazdı: Merhaba; 

Accesste düzenlediğim ve @ozanakkaya hocamında yardımcı olduğu uygulamada rapor bölümünde sorun yaşıyorum. Ekte uygulamayı görüntüleyebilirsiniz. 

Giriş Bilgileri 
Admin-882
ahmet-123

- frm_personel formunda rapora tıkladığımda yıl ve ay seçerek toplu olarak Rpr_TumMaas raporundan çıktı alabilmeyi; 

- yine aynı şekilde frm_personel formunda rapora tıkladığımda yıl, ay ve listboxtan tim seçerek Rpr_TimMaas raporundan tim olarak çıktı alabilmeyi;

- Özellikle Rpr_tummaas tasarımında tüm yerleşimi yaptım, alt kısımda orta bölümde ise Tbl_bk tablosundan yetkili imzası bölümünü çekiyorum. tüm bu işlemlerde oranın sabit kalmasını;

sanırım oluşturduğum sorgularda sıkıntılar var, ama bir sürü şey denedim benim ilmim yetmedi :/

Sizinde yardımınızla bir an önce bitirmek istiyorum. Zamanım kısıtlı olduğu için aynı anda programa veri girmeye de başladığım için. Bilgi notu olarak, Doğuda askerlik yaptığım karakol için düzenliyorum uygulamayı teskereme 10 günüm kaldı. Yardımınızı bekliyorum Img-grin

Öncelikle hayırlı tezkereler... Lütfen örnek uygulamanızı ekleyiniz...

Edit: Örneği Ozan Bey kaldırmış...
(18/09/2018, 10:44)ozanakkaya yazdı: Konuya eklediğiniz örnek uygulama ve resim kaldırılmıştır. Personel tablonuzda 40 kişinin tüm bilgileri mevcut. Bu tür sorularda tim isimlerine kadar gerçek dışı veriler eklemelisiniz. 

Rpr_TimMaas ve Rpr_TumMaas isimli raporların kayıt kaynağındaki sorgu düzeltildi. Rapor seçme formuna yıl eklendi. Ekli uygulamada tablolar boş.

(18/09/2018, 10:51)Allback yazdı:
(18/09/2018, 03:36)shephard yazdı: Merhaba; 

Giriş Bilgileri 
Admin-882
ahmet-123

Öncelikle hayırlı tezkereler... Lütfen örnek uygulamanızı ekleyiniz...

Edit: Örneği Ozan Bey kaldırmış...

harika olmuş @ozanakkaya teşekkür ederim hocam. Yazdıklarını okudum aceleyle yollamışım öyle. Sen söyleyince geldi aklıma.
Herkese Selam şimdi test ettiğimde @ozanakkaya hocamın düzenlemesinde tim olarak ayrı raporlama alamıyor program genel alıyor timde seçsem toplu rapor alıyor mesela x timi seçildiğinde sadece o timdeki kişileri raporlaması gerekiyor
srg_MAAS isimli sorgunun Sql kodunu aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

SELECT tbl_PERSONEL.PERSID, tbl_PERSONEL.adısoyadı, Format([AY],"00") AS maasay, tbl_MAAS.YIL, tbl_PERSONEL.basmaas, tbl_MAAS.HAKEDIS, tbl_MAAS.DEVREDEN, tbl_MAAS.TAVANS, tbl_PERSONEL.ybndıl, tbl_BK.BYAdSoyad, tbl_BK.BYUnvani, tbl_BK.BYAltMetin, tbl_MAAS.MAASTUTAR, tbl_PERSONEL.ybndıl
FROM (tbl_BK INNER JOIN tbl_PERSONEL ON tbl_BK.BYid = tbl_PERSONEL.yabdildurum) LEFT JOIN tbl_MAAS ON tbl_PERSONEL.PERSID = tbl_MAAS.PERSID
WHERE (((Format([AY],"00"))=[Forms]![frm_personelrapor]![acl_aylar]) AND ((tbl_MAAS.YIL)=[Forms]![frm_personelrapor]![acl_yillar]) AND ((tbl_PERSONEL.ybndıl) Like "*" & [Forms]![frm_personelrapor]![tim] & "*"))
ORDER BY tbl_PERSONEL.PERSID;

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da