Skip to main content

AccessTr.neT

Alt Forumda Açılan Kutu Girilen Harf Ve Kelimeye Göre Arama

Alt Forumda Açılan Kutu Girilen Harf Ve Kelimeye Göre Arama

Çözüldü #1
Merhabalar;
Ekteki çalışmada "Frm_Hareket" formunda bulunan alt formda malzeme ismini açılan kutuda tek tek arayıp bulmak yerine içinde geçen karakterleri girdikçe sadece bu karakterleri içeren malzemeleri süzerek göstersin istiyorum.
Örnek; Baret yazınca içinde baret geçen malzemeleri göstersin bende ordan seçeyim.
Sitede baya araştırdım ekteki örneği buldum ancak kendi çalışmama uygulayamadım. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Yada malzeme açılır kutusuna çift tıklayınca yeni bir form açtırıp orada yer alan bir liste kutusunda (Örnek: Frm_Malzeme_Sec formundaki gibi) ürüne cift tıklayınca geri Frm_Hareket formuna dönüp seçili kayıda malzeme adını yazdırabilirmiyiz. Bu olursa daha güzel olur. çünkü burada süzeme yapabilirim ve malzemenin resmi gösterebilirim. Böylece kullanıcı seçtiği malzemenin ne olduğunu görmüş olur.
.rar Depo Takip Programı.rar (Dosya Boyutu: 179,03 KB | İndirme Sayısı: 8)
.rar Açılır Kutu Arama Örnek.rar (Dosya Boyutu: 17,38 KB | İndirme Sayısı: 7)
Son Düzenleme: 31/10/2018, 23:35, Düzenleyen: 001hacker.
yardımcı olabilecek varmı acaba?
(01/11/2018, 21:06)001hacker yazdı: yardımcı olabilecek varmı acaba?

Malzeme açılan kutusuna çift tıklayınca, malzeme seçme formu açılıyor. Seçtiğiniz malzemeyi formdaki açılan kutuya ekliyor.

Ekteki dosyayı ineleyip olumlu/olumsuz geri bildirimde bulununuz.

Not: Örnek dosyanızı paylaşırken öncelikle yedek alıp, lütfen sorduğunuz soru ile ilgili form/tablo/sorgu dışındakileri silip, veritabanı sıkıştır onar yaparak dosya paylaşımı yapınız.
.rar Depo Takip Programı_Allback.rar (Dosya Boyutu: 54,32 KB | İndirme Sayısı: 13)
Çok teşekkür ediyorum sorunum çözüldü. Ayrıca varsayılan depo işlemindede sorun vardı sizin yazdığınız kodları düzenleyerek o işide çözmüş oldum. Notunuzada bundan sonra dikkat ediceğim. İyi günler diliyorum.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task