Skip to main content

AccessTr.neT

Acces Veritabanı Bağlama

Acces Veritabanı Bağlama

Çözüldü #1
Arkadaşlar Kolay Gelsin

Arkadaşlar Benim Sizlerden Bir İsteğim Olacak Mümkünse

3 Adet Veritabanı Oluşturdum
1.si Ahmet Adında
2.si Can Adında
3.si Depo Adında Access Veritabanı oluşturdum

Ahmet Adlı Access Veritabanını Açtım Veritabanı Araçları Menüsünden Access Veritabanını Böldüm Depo Adlı Access Veritabanında
Can Adlı Access Veritabanını Açtım Veritabanı Araçları Menüsünden Access Veritabanını Böldüm Depo Adlı Access Veritabanında
Açmış Olduğum iki kullanıcı nın girmiş olduğu verileri Depo adlı Access veri tabanına yükleme yapıyorum

Ahmet Adlı Access Veritabanından giriş yaptığımda Depo Adlı Veritabanına veriyi gönderiyor Otomatik S_No veriyor
Can Adlı Access Veritabanından giriş yaptığımda'da Depo Adlı Veritabanına veriyi gönderiyorum takip eden Otomatik S_No veriyor

Bemim istediğim Sizlerden
Birinci Access Veritabanı açıkken giriş yaptığında otomatik sıra no veriyor. Mesela Ahmet Adlı Kullanıcı S_No (1) Semih Adlı Personel Girişi Yaparken
İkinci Access Veritabanıda açıkken Aynı anda giriş yaptığında S_No (2) vermiyor
Eğer Birinci Access Veritabanı Personel Kayıtı tamamladığında İkinci Access Veritabanın'daki personel Girişi yapılırken S_No (2) 'yi veriyor
Aynı Anda ard ard'a kayıt yapılırken otomatik takip eden S_No vermesini istiyorum. Bu mümkünmü

Herkese Kolay Gelsin Teşekkürler.
.rar Access Veri Tabanı Bağlama.rar (Dosya Boyutu: 98,86 KB | İndirme Sayısı: 4)
S_No neye göre veriliyor daha doğrusu "kod" alanına bağlı olmak zorunda mı?
S_no otomatik sayı olsa sorun çıkarır mı
Sayın. haliliyas Hocam

Her Ay Sıra No değişiyor
Sıra Numarasını Aylık Biz Belirtiyoruz

Otomatik Sıra No Olmaz Ama Arka Planda Boşta Çalışırsa Olabilir.
S_No Normalde Otomatik Veriyor ama ayrı  ayrı Access veritabanında ard ard'a giriş yaptığımda takip eden numaraları vermiyor

Teşekkürler
Sayın.haliliyas Hocam 

Evet Kod Alanına Bağlı Olmak Zorunda Otomatik S_No Mecburen

Teşekkürler
Ahmet açıldı kaydı girmeye başladı bu sırada can da açtı kaydı girdi hatta can işini bitirip çıktı
can s_No:2 oldu ama Ahmet vazgeçti kaydetmekten.
yani s_Nn=2 var ama  s_no=1 kaydı olmadı bu sorun çıkarı mı? yoksa atlayan sayı olmamalı mı
Sayın .haliliyas Hocam Evet sorun çıkarır

Ama bizim kayıtlarımız gereği öyle kayıt eksik yazma veya yarıda bırakma gibi bir sıkıntımız olmaz

Ama şuana kadar olmadı olursa da nasıl bu aralık dolar bilmiyorum elbette

İlginiz için Teşekkürler

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task