Skip to main content

AccessTr.neT

Kopyala Yapıştır

Kopyala Yapıştır

Çözüldü #1
Merhabalar Arkadaşlar kayıtlı_firma tablosunda kayıtlı verilerimiz var kopyala_yapıştır sorgusunda kayıtlı_firma tablosundaki verileri ürün_kod una göre çağırmak istiyorum. 
kopyala_yapıştır sorgusunda ürün_kod yazan sütuna  2000 yazdığımda kayıtlı_firma tablosundaki Pamuk yazan veriyi çağırmasını istiyorum
2030 yazdığımda kopyala_yapıştır sorgusuna (ürün sütununa) Flaster Bant 5cm (medikal sütununa) Nar Medikal (Sonuç sütununa) ithal otomatik yazmasını istiyorum
3206 yazdığımda kopyala_yapıştır sorgusuna (ürün sütununa) Eldiven (S) (medikal sütununa) Yeni Medikal (Sonuç sütununa) boş ise boş geçmesini istiyorum
3202 yazdığımda kopyala_yapıştır sorgusuna (ürün sütununa) Protez (medikal sütununa) Han Medikal (Sonuç sütununa) Yerli otomatik yazmasını istiyorum
sorguda bunu yapmamız mümkün mü kopyala_yapıştır sorgusuna ürün_kod u yazdğımızda otomatik diğer sütunları getirebilir miyiz ürün_koduna göre
Form olmadan yapmak istiyorum bu işlemi. Bazen ürün_kod sütununa 100 kalem ürün_kod kopyalıyorum kopyala yapıştır yaptığımda otomatik verilerin gelmesini istiyorum.
.rar Kopyala Yapıştır.rar (Dosya Boyutu: 26,39 KB | İndirme Sayısı: 3)
Arkadaşlar bir ikinci bir form oluşturdum form un üzerinde bir buton ekledim aktar adında peki bu buton yardımıyla alt da açtığım listeye sadece ürün_kod sütununa ben ürün_kod numaralarını alt alt a veya kopyala yapıştır yöntemiyle ürün kod numaralarını eklesem veya yapıştırsam kayıtlı_firma tablosundaki s_no , ürün , medikal , sonuç sutunundaki verileri butona bastığımda aktar dediğimde otomatik ürün_kod una göre verileri aktara bilirmiyiz.
.rar Kopyala Yapıştır2.rar (Dosya Boyutu: 34,23 KB | İndirme Sayısı: 1)
sayın @Bora34  ilk kısmında sorun yok siz seçtikçe seçiminizle ilgili tüm değerleri alıp kaydediyor
2. aşamayı anlayamadım bu kopyaladıklarını ne yapacak?
.rar Kopyala Yapıştır2_hy.rar (Dosya Boyutu: 25,23 KB | İndirme Sayısı: 2)
haliliyas bey teşekkürler çalışmalarınızdan dolayı . Benim istediğim bu şekilde değil. Birinci konuda da bahsettiğim gibi kayıtlı_firmalar tablosundaki verileri kopyala_yapıştır sorgusundan sadece ürün_kod girdiğimde diğer bilgilerin gelmesi sorgu içerisinde yapabilirmiyiz bunu. Bazen birden fazla ürünü farklı farklı firmalara gönderdiğimz için ürün kodlarını seçip veya kopyalayıp sütuna kopyala yapıştır yapmak istiyoruz ve kopyalanan ürün_kod sayesinde de diğer bilgilerin otomatik gelmesini istiyoruz.

2. göndermiş olduğum dosyada aynı sorgudan direk yapılmıyor ise form üzerinden listeye ürün_kodları yapıştırıp veya alt alt a yazdıkca diğer bilgilerin yan yana gelmesini istiyorum butona bastığımda veya buton olmadan direk ürün_kod girildiğinde

Formda metin kutusu olmadan
Direk bu işlemi form olmadan yaptıra bilirsek süper olacaktır bizim için
ürün koduna ait bilgileri, form olmadan sadece sorgu üzerinden almak istiyorsanız, sorgudaki filtre özelliğini kullanabilirsiniz
sorgunuzu açtığınızda üstte filtreler var oradan yapabilirsiniz

(03/01/2019, 22:35)Bora34 yazdı: form üzerinden listeye ürün_kodları yapıştırıp veya alt alt a yazdıkca diğer bilgilerin yan yana gelmesini istiyorum butona bastığımda veya buton olmadan direk ürün_kod girildiğinde
eklediğim örnek bu dediğinizi yapıyor siz enter tuşuna bastıkça liste kutusuna ekliyor
haliliyas Bey ben sorguda filitre kullanmadan direk ürün_kodunu girdiğimde s_no , ürün , medikal  ve sonuç sütunları otomatik gelmesini istiyorum
sütuna 1 den fazla ürün_kod girecek olursam kopyala yapıştır yaptığımda ürün_kodu sütununa diğer bilgilerin otomatik gelmesini istiyorum

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da