Skip to main content

AccessTr.neT

Sorguda Açılan Kutu

access acemisi
access acemisi
29
4479

Sorguda Açılan Kutu

Çözüldü #1
Arkadaşlar
gerceklesenler sorgusunda,id_kategoriye değer girerken , panel kelimesini bulmak istiyorum. Örn: panel kelimesinin p sini girdiğimde, içerisinde kategori alanındaki, p geçen tüm kelimelerini süzmesini  istiyorum, ve bu veriyi girmek istiyorum.Bu sorguda açılan kutuda mümkün müdür.?
Saygılar
.rar sorguda açılan kutu.rar (Dosya Boyutu: 16,04 KB | İndirme Sayısı: 3)
Son Düzenleme: 06/01/2019, 15:09, Düzenleyen: access acemisi.
Mümkün değil. Bu tür işlemler için form kullanılır. Sorgu kullanılmaz,
sn ozanakaya
Anladım.  gerceklesenler formunu veri görünümde düzenlemek istiyorum.Ekte gönderdiğim şekliye.
Bundan sonra yapacaklarımı madde madde sıralarsanız ,ben de uygulayarak kendim yapmak istiyorum
Saygılarımla
.rar açılan kutuda arama.rar (Dosya Boyutu: 19,73 KB | İndirme Sayısı: 3)
(06/01/2019, 17:38)access acemisi yazdı: sn ozanakaya
Anladım.  gerceklesenler formunu veri görünümde düzenlemek istiyorum.Ekte gönderdiğim şekliye.
Bundan sonra yapacaklarımı madde madde sıralarsanız ,ben de uygulayarak kendim yapmak istiyorum
Saygılarımla

Bence en basiti ekteki gibi. Rapor yaptım göreceğiniz üzere, filtre yapmak istediğiniz alana gidin, sağ click yapın filtre ölçütlerine göre filtrelemenizi rahatça yapın.
.zip açılan kutuda arama_notrino.zip (Dosya Boyutu: 32,29 KB | İndirme Sayısı: 7)
Kendimce bir şeyler yapmaya çalıştım ama olmadı
Eksiklikler nelerdir saygılar
.rar açılan kutuda arama1.rar (Dosya Boyutu: 21,02 KB | İndirme Sayısı: 3)
(06/01/2019, 23:59)access acemisi yazdı: Kendimce bir şeyler yapmaya çalıştım ama olmadı
Eksiklikler nelerdir saygılar

Ekte ben de kendimce form bazında bir düzenleme yaptım. id_kategori alanında sağ click yapılırsa istenilen metin filtresini oluşturabilirsiniz. Tek fark kaydedilen veri id gibi sayısal değil metinsel bir ifade olacak hepsi bu.
.zip açılan kutuda arama1_notrino2.zip (Dosya Boyutu: 27,77 KB | İndirme Sayısı: 7)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da