Skip to main content

AccessTr.neT

Sorguda Açılan Kutu

access acemisi
access acemisi
29
4478

Sorguda Açılan Kutu

gerceklesen isimli form zaten çalışıyordu. Siz düzenlemenizi planlanan formu için yapmadınız mı? Her iki açılan kutu üst üste olacak. Siz mtn_gecara metin kutusuna "pan" yazıp enter'a basacaksınız, sarı renkli arka planda kalan açılan kutuda seçim yapılabilecek veriler görünecek. Siz bu açılan kutudan seçim yaptığınızda sarı renkli açılan kutu tekrar arka plana geçecek.
(10/01/2019, 20:31)ozanakkaya yazdı: gerceklesen isimli form zaten çalışıyordu
sn ozanakkaya 13 nolu örneğinizdeki gerceklesenler formunu buraya çektim.sorunum kalmadı.Galiba kendim düzenleme yapayım derken bozmuşum galiba.
saygılar
Şu anda herhangi bir sorun var mı?
(10/01/2019, 22:00)ozanakkaya yazdı: Şu anda herhangi bir sorun var mı?

Sn ozanakkaya Şu anda hiç bir sorunum yok. Öğrenmek adına bir iki soruma cevap alabilirsem memnun kalacağım.
1- planlanan formu satır kaynağı sorgusunda 4 adet ölçüt neden gerekti. kategori tablosu her iki diğer tablonun ortak veri kaynağı olduğu için midir?
2-gerceklesen formu satır kaynağında sadece kategori yazısı gözükmekte.planlanan formundaki gibi sorgu uzantısı gözükmemekte.
3-modül ne için gerekti. içerisinde ki kodlarda, tablolara ilişkin alan adları geçiyor mu? Bu modül sadece bura için mi gerekti?
Teşekkür ederim saygılar
(10/01/2019, 22:18)access acemisi yazdı: 1- planlanan formu satır kaynağı sorgusunda 4 adet ölçüt neden gerekti. kategori tablosu her iki diğer tablonun ortak veri kaynağı olduğu için midir?

Sorguda 
1: ParseWord([kategori];1)

2: ParseWord([kategori];2)

şeklinde alanlar var. ParseWord fonksiyonu ile cümle içerisindeki verilere ulaşılıyor. Programa İştirak Konferans metninde, ilk alanda  "Programlama", 2. alanda da "İştirak" kelimesine ulaşılır. ParseWord fonksiyonu modül içerisindedir. Önceki mesajınızda 

(07/01/2019, 12:44)access acemisi yazdı: ÖRN: pa girdiğimde kategori tablosu d 2 de Etkinliklere İştirak Panel satırındaki panel kelimesini bulmasını istiyorum Saygılar

şeklinde talebiniz olduğundan pa girdiğinizde Panel içeren cümleye ulaşabilmesi için bu fonksiyon gerekli.

(10/01/2019, 22:18)access acemisi yazdı: 2-gerceklesen formu satır kaynağında sadece kategori yazısı gözükmekte.planlanan formundaki gibi sorgu uzantısı gözükmemekte.

Önceki mesajlarımda belirttim, formda iki tane açılan kutu var, acl_gid_kategori ve acl_id_kategori bu açılan kutular birbirinden farklı. Sorgu uzantısı olan acl_gid_kategori isimli açılan kutu.

(10/01/2019, 22:18)access acemisi yazdı: 3-modül ne için gerekti. içerisinde ki kodlarda, tablolara ilişkin alan adları geçiyor mu? Bu modül sadece bura için mi gerekti?
Teşekkür ederim saygılar

BKZ: 1. sorunuz.
Sn ozanakkaya çok teşekkür ederim.Sayenizde çok şeyler öğreniyoruz Saygılar

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task