Skip to main content

AccessTr.neT

Bir Formdan Başka Açık Bir Formda Bulunan Altformdaki Bir Alana Setfocus Yaptırabilme

Bir Formdan Başka Açık Bir Formda Bulunan Altformdaki Bir Alana Setfocus Yaptırabilme

Çözüldü #1
Merhabalar,
Başlık biraz uzun oldu ama problemim şu:
işyerinde sipariş formunda sipariş giderken ilgili kişi önce üst SIPARIS formundan müşteriyi seçtikten sonra SIPARIS_LISTE_alt_formundan ürün grubunu seçiyor, ardından opsiyonel kod oluştuma sayfası ile karşılaşıyor, orada istenen ürünün kod konfigürasyonlarını tamamladıktan sonra tek tıkla oluşan kod ve tanımı SIPARIS_LISTE_alt_formu'na aktarıyor, bu aşamada aktarma işlemi bittikten sonra imlecin SIPARIS_LISTE_alt_formu'da ilgili sipariş kalemi satırındaki liste_adet alanına setfocus yapmasını istiyorum, yani kullanıcı mouse ile liste_adet kısmını seçmeden aktarım olur olmaz klavyeden miktarı girsin istiyorum.
ekte ufak bir örnek koydum, koyduğum örnekte aktarma kod ve sorgularını koymadım, temel olarak yapmak istediğim, (ekteki örneğe göre) Form1 kapandığında imleç SIPARIS_LISTE_alt_formu'nda yer alan liste_adet kısmına setfocus olabilsin ve Form1 kapanır kapanmaz kullanıcı direkt klavyeden miktar girebilsin.
Saygılarımla.
.rar setfocus.rar (Dosya Boyutu: 45,88 KB | İndirme Sayısı: 3)
Bazen takılıp kaldığım noktaların çözümünün ne kadar kolay olduğunu anlayınca kendi kendime gülüyorum,
Buraya problemimi yazdıktan sonra acaba dedim ve Form1 formundaki komut4 butonu için tıklandığında komutunu

Private Sub Komut4_Click()
DoCmd.Close
Forms!SIPARIS.SetFocus
End Sub
olarak değiştirnce çözüme çok kolay ulaşmış oldum.
bu da kendimce bir gelişme, kendimce aşamadığım problemi kendimce aşmak güzeldi.
(11/01/2019, 15:30)hbal09 yazdı: Bazen takılıp kaldığım noktaların çözümünün ne kadar kolay olduğunu anlayınca kendi kendime gülüyorum,
Buraya problemimi yazdıktan sonra acaba dedim ve Form1 formundaki komut4 butonu için tıklandığında komutunu

Private Sub Komut4_Click()
DoCmd.Close
Forms!SIPARIS.SetFocus
End Sub
olarak değiştirnce çözüme çok kolay ulaşmış oldum.
bu da kendimce bir gelişme, kendimce aşamadığım problemi kendimce aşmak güzeldi.

Sorunuz çözüme kavuştuğu için cevaplanmış sorular bölümüne taşınmıştır.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task