Skip to main content

AccessTr.neT

Raporda Otomatik Sıra Numarası Verirken Parametre Değeri Gir Uyarısı Gelmesi

Raporda Otomatik Sıra Numarası Verirken Parametre Değeri Gir Uyarısı Gelmesi

Çözüldü #1
Merhaba.Kayıt kaynağı sorgu olan bir raporda ayrıntı kısmındaki Sıra No alanına otomatik sıra numarası vermek istiyorum. Bu alanın denetim kaynağına =1 ve Geçerli Toplam özelliğini "Tümü Üzerinde" olarak seçtim. Fakat raporu form üzerindeki bir buton ile açmaya çalıştığımda Parametre Değeri Gir uyarısı geliyor. Bu uyarının gelmemesi için ne yapmam gerekiyor?
Son Düzenleme: 22/01/2019, 23:28, Düzenleyen: mmert06.
(22/01/2019, 23:27)mmert06 yazdı: Merhaba.Kayıt kaynağı sorgu olan bir raporda ayrıntı kısmındaki Sıra No alanına otomatik sıra numarası vermek istiyorum. Bu alanın denetim kaynağına =1 ve Geçerli Toplam özelliğini "Tümü Üzerinde" olarak seçtim. Fakat raporu form üzerindeki bir buton ile açmaya çalıştığımda Parametre Değeri Gir uyarısı geliyor. Bu uyarının gelmemesi için ne yapmam gerekiyor?

Örnek dosyanızı eklerseniz daha kolay yardımcı oluruz.
Sorgunuzda ölçüt kısmına formdaki alanlardan birini belirlemişsiniz, o alan boş olduğu için sizden parametre değeri istiyordur...
Örnek dosya işyerindeki bilgisayarımda olduğu için ekleyemedim.
Raporda parametre değerinin birçok sebebi olabilir. Metin kutusunun denetim kaynağına =1 yazmadan önce raporu açtığınızda parametre soruyor muydu?
=1 yazdığınız metin kutusu, raporda herhangi bir sorgunun ölçütü mü?
Sayın ozanakkaya şöyle anlatayım; form üzerinde iki liste kutusu var. Liste 1 ve Liste 2 Liste 1 in kaynağı srg_klasor Liste 2 nin kaynağı ise srg_evraklar. Soldaki listede klasor numaraları ve klasor adları var ve ben bu liste kutusuna tıkladığımda sağdaki Liste 2 de tıkladığım klasöre ait evraklar filtlenerek listeleniyor. Formdaki bir buton yardımı ile de Liste 2 de filtrelenmiş evraklardan kategorisi A olanları tekrar bir srg_akategori sorgusu ile filtreleyip rapora otomatik sıra numarası vererek aktarmak istiyorum. Raporun kaynağını srg_akategori sorgusu yaptım, raporun ayrıntı kısmındaki SıraNo  alanının denetim kaynağına =1 ve Geçerli Toplam özelliğini "Tümü Üzerinde" olarak seçtim. fakat butona basıp rapora aktarırken SıraNo alan için Parametre Değeri Gir uyarısı veriyor.
(23/01/2019, 19:07)mmert06 yazdı: Sayın ozanakkaya şöyle anlatayım; form üzerinde iki liste kutusu var. Liste 1 ve Liste 2 Liste 1 in kaynağı srg_klasor Liste 2 nin kaynağı ise srg_evraklar. Soldaki listede klasor numaraları ve klasor adları var ve ben bu liste kutusuna tıkladığımda sağdaki Liste 2 de tıkladığım klasöre ait evraklar filtlenerek listeleniyor. Formdaki bir buton yardımı ile de Liste 2 de filtrelenmiş evraklardan kategorisi A olanları tekrar bir srg_akategori sorgusu ile filtreleyip rapora otomatik sıra numarası vererek aktarmak istiyorum. Raporun kaynağını srg_akategori sorgusu yaptım, raporun ayrıntı kısmındaki SıraNo  alanının denetim kaynağına =1 ve Geçerli Toplam özelliğini "Tümü Üzerinde" olarak seçtim. fakat butona basıp rapora aktarırken SıraNo alan için Parametre Değeri Gir uyarısı veriyor.

Bu şekilde çözüm bulamam. Örnek uygulamayı görmeden ne yazsak boş. Örnek uygulamanızı eklerseniz inceleyip dönüş yapılabilir.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da