Skip to main content

AccessTr.neT

Sorgu Kriterini Formdan Almak

Ertugrul Kuzu
Ertugrul Kuzu
7
1849

Sorgu Kriterini Formdan Almak

(11/02/2019, 17:33)ozanakkaya yazdı:
(11/02/2019, 17:07)Ertugrul Kuzu yazdı: verdiginiz dosyayı inceledim ama anlayamadım. eki yükledim. yardımcı olursanı zçok sevinirim.

Forma eklenen açılan kutulara ve sorguya eklenen ölçütlere dikkat.

Merhaba ben sorguyu Vba içine yazdığım Sql kod ile oluşturuyorum fakat oluşturduğum sorguyu dışardan bir program okuyacağı için parametre değerini sormasını istemiyorum. Program dinamik çalışması için checkbox dan alıyorum değerleri.

Eğer sabit string değer yazarsam, sorguya girerken parametre istemiyor ama dinamik yapı için; listbox,checkbox,textbox gibi araçların value sini bağladığımda sorgu içerisindeki değerleri, bağladığım grafik ekranında ya da, list box da anlık olarak görüyorum ama direkt sorgu içine girince benden parametre istiyor. Parametre girmeden oluşturduğum sorguya girebilmek istiyorum ne yapmalıyım ne denesem olmadı. Sadece string ifadeleri tırnak içinde yazarsam oluyor ama o benim işime yaramıyor. Programın dinamik olması gerekiyor. Bilginiz var mı yardımcı olabilir misiniz?
komut12'nin kodunu aşağıdakiyle değiştirip dener misiniz?
dikkat edin sorgunuzun formdan bağımsız çalışması için en az 1 defa önce formdan bu komutun çalıştırılması lazım
Private Sub Komut12_Click()
Dim db As DAO.Database
Dim qdf As DAO.QueryDef
Dim strSQL As String
Set db = CurrentDb
Set qdf = db.QueryDefs("Sorgu1")
strSQL = "SELECT * " & _
"FROM bilanco_veri_2018 " & _
"WHERE (((bilanco_veri_2018.hisse_adi)='" & Me.Hisse_adi & "') AND " & _
"((bilanco_veri_2018.donemi)='" & Me.donemi & "') AND ((bilanco_veri_2018.bilanco_kalemi)='" & Me.bilancokalemi & "'));"

qdf.SQL = strSQL

Set qdf = Nothing
Set db = Nothing
End Sub

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task