Skip to main content

AccessTr.neT

İki Tarih Arası Satır Ekleme Ve Veri Kaydetme

İki Tarih Arası Satır Ekleme Ve Veri Kaydetme

Çözüldü #1
Üstatlara ve üyelere selamlar. sitede benzer başlıklarda arama yaptım bulamadım.
Altforma,Başlama ve bitiş tarihini tanımlayıp belirlediğimiz değeri aktar butonuna basınca iki tarih aralığı kadar satır açıp istenen değeri ilgili tarih aralığına yazdırabilecek bir formül var mıdır.
 İki tarih arası satır eklemeyi ayrı,bilgi atmayı ayrı düşünebiliriz.Nasıl kolaysa öyle olabilir.
şimdiden teşekkürler
.rar ikitarih_PERSONEL.rar (Dosya Boyutu: 32,54 KB | İndirme Sayısı: 4)
Komut33'ün tıklandığında olayına

Dim GTarih As Date
Dim GSayi As Integer

DoCmd.SetWarnings False

For GSayi = 1 To CLng(Me.Metin15) - CLng(Metin13) - 1

GTarih = CDate(Format(DateAdd("d", GSayi, Me.Metin13), "dd/mm/yyyy"))

DoCmd.RunSQL "INSERT INTO Tablo1 (kisi_id, Tarih,A1) VALUES (" & id & ",#" & Format(GTarih, "yyyy-mm-dd") & "#, " & Metin23 & ");"

Next

DoCmd.SetWarnings True

Me.Tablo1_Alt_Form.Requery

kodunu yazınız.
Teşekkürler.
Hayal ettiğim gibi olmadı(satır eklemeyi bir kereye mahsus yapıp bilgi atma işini açılan satıra yazmasını hayal etmiştim) ama bu da işimi görür.tekrar teşekkür ederim.ellerinize sağlık
Merhaba, ne hayal ettiğinizi bilmiyorum. Yaptığınız açıklama ve form üzerine yazılmış yazının form ile benzerliği yok. Formda A1 için iki tarih ve değer, A2 için iki tarih ve değer şeklinde 12 metin kutusu ve 4 buton var. Tarih tanımlaması nereden yapılacak belli değil. İki tarih arası satır ekleme demişsiniz ancak tarih belirleme işlemi için 8 metin kutusu var. Eklenecek tarih hangi metin kutularındaki tarih?
Formdaki tarih metin kutularına girilen ayrı ayrı tarihleri ve A1, A2 değerlerini yanlarında bulunan buton tıklandığında tabloya kaydeder.
.zip ikitarih_PERSONEL_sld.zip (Dosya Boyutu: 36,44 KB | İndirme Sayısı: 5)
TEŞEKKÜRLER ÜSTADIM

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task