Skip to main content

AccessTr.neT

Taranmış Bir Dokümanı Access İçinde Görüntüleme

Taranmış Bir Dokümanı Access İçinde Görüntüleme

Çözüldü #1
Merhaba,

Taranmış bir dokümanı ya da bir pdf, tif, jpeg formatındaki dosyaları yazdığım Access programı içerisinde preview olarak ekranın bir köşesinde Access dışına çıkmadan görüntüleyebilir miyim?

Yani, bir yandan Access içinde o dosyaya bakarken diğer yandan da veri girişi yapabilmek adına bir çalışma başlatacağım.

Destek veya örneklerinizi rica ederim. Teşekkürler.
Teşekkürler,
Saygılarımla,

Power BI İş Analitiği Danışmanı

Ali Yüzen
Görüntülemek istediğiniz resim aynı form üzerinde bir köşede mi görünecek? Yoksa ayrı bir form üzerinde mi?
Size iki örnek yüklüyorum. Birinde formun istediğiniz bir yerinde resim gösterebilirsiniz. Diğerinde ise ADI Metin Kutusuna tıkladığınızda ilgili resim ekrana gelecek, resme tıkladığınızda ise kaybolacaktır. Bunlar işinizi görür mü bilemiyorum. İnceleyin isterseniz.

Not: Dosyaları bilgisayarınıza indirerek deneyin.
.rar Mouse ile tiklanan yerde resim acilsin.rar (Dosya Boyutu: 59,52 KB | İndirme Sayısı: 11)
.rar Resim_Al.rar (Dosya Boyutu: 732,65 KB | İndirme Sayısı: 13)
(16/03/2019, 11:32)ercansahin yazdı: Görüntülemek istediğiniz resim aynı form üzerinde bir köşede mi görünecek? Yoksa ayrı bir form üzerinde misolda giriş
Formun solunda giriş yapılacak alanlar, sağda ise dosyanın görüntüsü gibi düşünülebilir.
Öte yandan, Access içinde bir formda giriş yapılacak alanlar, diğer formda ise dosyanın görüntüsü de olabilir.
Amaç, Access içinden o dosyayı görüntüleyebilmek...
Aynen ekte gösterdiğim windows gezgini özelliğinde olduğu gibi...
.rar Windows Gezgini Önizleme.rar (Dosya Boyutu: 22,16 KB | İndirme Sayısı: 5)
Teşekkürler,
Saygılarımla,

Ali Yüzen
3'üncü mesajda gönderdiğim örnekleri inceleyiniz.
(16/03/2019, 11:48)ercansahin yazdı: Size iki örnek yüklüyorum. Birinde formun istediğiniz bir yerinde resim gösterebilirsiniz. Diğerinde ise ADI Metin Kutusuna tıkladığınızda ilgili resim ekrana gelecek, resme tıkladığınızda ise kaybolacaktır. Bunlar işinizi görür mü bilemiyorum. İnceleyin isterseniz.

Not: Dosyaları bilgisayarınıza indirerek deneyin.

Merhaba Ercan Bey,

Mouse ile tiklanan yerde resim acilsin dosyası çok güzel, ama kısıtlı... Fatura okuyacağım için hem küçük hem de gezinti yapamam. Yazıları okuyamam. Resim biraz daha büyük ya da büyüteç gibi birşey olsa içinde gezinebileceğim bir önizleme alanı olsa süper olur.

Diğer yandan resim al dosyası ise, arşiv hatalı deyip dosyayı bana açtıramadığım için deneyemedim.
Teşekkürler,
Saygılarımla,

Ali Yüzen
Son Düzenleme: 16/03/2019, 11:57, Düzenleyen: aliyuzen.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da