Skip to main content

AccessTr.neT

Varyant

Çözüldü #1
Merhaba arkadaşlar depo bölümünde çalışan arkadaş benden aksesuar takibi işçin basit ama kullanışlı bir şey istedi. bende varyantlı bir Access dosyası yapmaya çalıştım ama beceremedim örneği ekte ekliyorum. asorti varyant dağılımını yaptım fakat hesaplamayı yapamıyorum. yardımcı olursanız sevinirim. yapmak istediğim lot adedini girince bedenlerle çarpacak ,hangi beden kaç tane olduğu hesaplandıktan sonra ,  toplam adet çıkacak (280 adet beden var.bedenler çok farklı). Planlanan malzeme miktarı girince beden beden hesaplanacak (biri oldun mu diğerlerini de aynı yöntemle yaparım sanırım)
.rar Etiket.rar (Dosya Boyutu: 77,08 KB | İndirme Sayısı: 11)
en basit şekli ile bu şekilde yapabilirsiniz.

Ayrıca  tablolarınız, yapısı bana pek mantıklı gelmedi. programı ilerleten veri tabanıdır. mantığı iyi kurmanız yararınıza olacaktır.
.rar ozguryaasin_Etiket.rar (Dosya Boyutu: 56,75 KB | İndirme Sayısı: 4)
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.
(23/07/2019, 23:44)ozguryasin yazdı: en basit şekli ile bu şekilde yapabilirsiniz.

Ayrıca  tablolarınız, yapısı bana pek mantıklı gelmedi. programı ilerleten veri tabanıdır. mantığı iyi kurmanız yararınıza olacaktır.
Vallahi ben sizin mantığınız hiç anlamadım ben Ankara diyorum siz Asya da diyorsunuz. Veri tabanını geneli farklı. (Amaç Renk renk beden beden üretim ve sarf takibi yapmak ) Benim İstediğim Asorti Seçilince Asorti başlıkları gelsin örneğin a1 seçince xs:2 s:2 m:2 l:1 sütün başları xs, s, m, l olacak diğer bedenler gelmeyecek veri kısmı da adetleri olacak ben lot adedini girince lot adedi ile beden adedi çarpacak yeni sonucunda xs=.. kadar s=.. kadar gibi 1 kısmı özet tablo ile yaptım 2. kısım her bedenin lot ile çarpmasının sonucu burada takıldım. özet tablodaki verileri beden beden çapma işlemini yapamıyorum. matrisle yapılıyormuş araştırdım fakat örnek bulamadım. 
Genede uğraşınız için teşekkür ederim
Merhaba, yapılacak hesaplama ile ilgili ayrıntılı bilgi veriniz. Mesela, Formda model 37715 seçilip iş emri 105370 seçilecek, Alt formda lot alanına 10 yazıldığında x tablosuna şu hesaplamayı yaparak şu veriyi aktaracak gibi.
ekte Excel de yazmaya çalıştım ama Anlatabildim mi? Bilmiyorum yazmak yapmak gibi olmuyor. Asorti Değişince Beden Adları ve Beden Birim Adetleri değişmesi lazım işemrini seçince asorti ve beden dağılımları gelecek lot adedini girince her bedenden kaç adet olduğu (renk 2. planda)
ve bu adetlere çıkması gereken malzemenin hesabını yapmaya çalışıyorum.

MODEL 37755          XS  S   M     L        A1
İŞEMRİ 105370 LOT 2    2    2     1       TOPLAM
RENK BEYAZ      50 100 100 100  50    350
         SİYAH       25  50   50  50  25    175
       TOPLAM      75 150 150 150 75    525

MALZEME RENK B.SARF XS S   M   L     TOPLAM
KURDELA SİYAH 0,5      25 25 25 12,5  87,5
KURDELA BEYAZ 0,6      60 60 60 30    210

[Resim: do.php?img=9138]
Son Düzenleme: 24/07/2019, 12:20, Düzenleyen: irfans. (Sebep: tablo gözükmüyor)
excel dosyanızı eklemeniz mümkün mü?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task