Skip to main content

AccessTr.neT

Hizmet Cetveli Arama Butonu

Hizmet Cetveli Arama Butonu

Çözüldü #1
İyi akşamlar arkadaşlar;

Çalıştığım yerde kıdem tazminatı hesaplama sırasında istemiş oldukları bir hizmet cetveli var. Elimden geleni yapmaya çalıştım ancak T.C kimlik no ile verileri tablodan getirdiğimde veriler geliyor ama dosyayı kapatıp açtığımda en son aradığım verinin bilgileri tablo dizisinin 1. satırındaki isim, doğum yeri gibi değerleri değiştiriyor, tabloda hiçbir değişiklik yapmaması gerekiyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
sorunun sebebi hem formunuzun hem de bazı alanların tabloya bağlanmış olması.
form tabloya bağlanmış olduğundan açılır açılmaz ilk kayda ait bilgileri getiriyor
siz de bağlı olan alanları değiştirince işlem doğrudan tabloya kaydediliyor.
ara butonunun kodunu aşağıdaki kodla değiştirip dener misiniz?
Kod:
Me.Filter = "[T C Kimlik No]= '" & Me.kimlikno_goster & "'"
Me.FilterOn = True

ufak bir hatırlatma ya bütün alanları bağlayın tabloya yada hiç birini bağlamayın yarı ondan yarı bundan sorun çıkarır
tablodaki bütün alanları bağlasanız da hiç birini bağlamasanız da arama kutusunu tablodan bağımsız yapın
(19/09/2019, 21:52)berduş yazdı: sorunun sebebi hem formunuzun hem de bazı alanların tabloya bağlanmış olması.
form tabloya bağlanmış olduğundan açılır açılmaz ilk kayda ait bilgileri getiriyor
siz de bağlı olan alanları değiştirince işlem doğrudan tabloya kaydediliyor.
ara butonunun kodunu aşağıdaki kodla değiştirip dener misiniz?
Kod:
Me.FilterOn = True

Elinize sağlık ama ben daha acemi olduğumdan kodu nereye yapıştıracağım, kusura bakmayın. Diğer kodları da videolardan dinleyerek yaptım...
formda "T.C. ara" butonu var onun kodu
Kod:
Private Sub Ara_Click()
Me.FilterOn = True
End Sub

[Resim: do.php?img=9194]
önceki mesajımdan farklı bir yöntem kullandım
dilerim işinize yarar,
iyi çalışmalar
Güncellenmiş Dosya
Hocam çok teşekkür ederim, emeğine sağlık. Allah razı ol... Çok teşekkürler ederim  tekrar....
Hocam birde ben çıktı aldığımda Aranacak T.C No çıktı sayfasında birde Kişisel Bilgiler ektra sayfanın altında diğer bir isimde çıkıyor. aradığım T.C ait bilgilerin çıktısını nasıl alabilirim...
'Çok teşekkür ederim hocam emeğine sağlık. Bir sorum daha olacaktı. Çıktı aldığımda sayfanın altında 2. verinin bir kısım geliyor. sadece arama yaptığım T.C. ile ilgili bilgileri yazıcıda nasıl getirebilirim. Çok teşekkür ederim.
(19/09/2019, 23:29)berduş yazdı: formda "T.C. ara" butonu var onun kodu
Kod:
Private Sub Ara_Click()
Me.FilterOn = True
End Sub

[Resim: do.php?img=9194]
önceki mesajımdan farklı bir yöntem kullandım
dilerim işinize yarar,
iyi çalışmalar
çıktı alma yönteminiz ne?
hangi kodu kullanıyorsunuz?
eğer rapor halinde ise raporda bahsettiğiniz sorunun olmaması gerek, çalışmanızın son halini eklerseniz ona göre çözüm bulmaya çalışırız.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da