Skip to main content

AccessTr.neT

Alt Formdaki Verileri Üst Formdan Düzenleme

Alt Formdaki Verileri Üst Formdan Düzenleme

Çözüldü #1
Arkadaşlar merhaba,

Yapmaya çalıştığım işlem FIRMALAR formunu açtığımda alt formdaki verileri üst formdan düzenleme yapamıyorum ve oluşturduğum navigasyon tuşlarıyla gezinti yaparken alt formda da kayıtlar seçiliyor ama üst formda seçilen kaydın bilgileri gelmiyor. Bunu nasıl gerçekleştirebilirim? Örnek uygulamam ektedir. Yardımlarınızı rica ederim.
.rar okan servis.rar (Dosya Boyutu: 100,88 KB | İndirme Sayısı: 4)
Sorunuzu doğru anladıysam; 

Formun kayıt kaynağı değiştirildi,

Alt formun kimlik ve firma alanlarının çift tıklandığında olayına kod eklendi. Formu açtıktan sonra alt formdaki firma veya kimlik alanına çift tıklarsanız ana formda o kaydı açar.
.rar okan servis_sld.rar (Dosya Boyutu: 39,01 KB | İndirme Sayısı: 8)
(18/11/2019, 10:14)ozanakkaya yazdı: Sorunuzu doğru anladıysam; 

Formun kayıt kaynağı değiştirildi,

Alt formun kimlik ve firma alanlarının çift tıklandığında olayına kod eklendi. Formu açtıktan sonra alt formdaki firma veya kimlik alanına çift tıklarsanız ana formda o kaydı açar.

Merhaba Ozan Bey, tam olarak istediğim çift tıklandığında değilde seçildiğinde, gezinti tuşları ile gezerken yada filtreleme yapıldıktan sonra alt formda seçilen kaydı ana forma getirmesini istiyorum. Desteğiniz için çok teşekkür ederim.
Merhaba, alt formdaki denetimin çift tıklandığında olayına yazılan kodu, alt formun geçerli olduğunda olayına yazacaksınız. Ben gerekli kodu önceki mesajımdaki örneğe ekledim.
Merhaba, örneğinizi düzenliyorum.
(18/11/2019, 12:34)ozanakkaya yazdı: Merhaba, alt formdaki denetimin çift tıklandığında olayına yazılan kodu, alt formun geçerli olduğunda olayına yazacaksınız. Ben gerekli kodu önceki mesajımdaki örneğe ekledim.
Ozan Bey alt formda olaylar bölümünde "geçerli olduğunda" bölümü yok. İncelemeniz mümkün müdür?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task