Skip to main content

AccessTr.neT

Kişiye Göre Açılır Listeden Rapor Almak

Kişiye Göre Açılır Listeden Rapor Almak

Çözüldü #1
Kişi bazında çeşitli evraklar raporlanması lazım.Rpr kayıt formunda açılır kutuda tabloogrenciden kişileri ve kişi sıralarını alıp, liste kutusunda sadece kayıt raporları grubundan seçeceğim raporların çıktısını almak istiyorum. Yapmaya çalıştım lakin, Kişi adı başka ilişkili adlar başka geliyor. Örneğin öğrenci adı Ertuğrul erken iken baba adı hasan tahsin gibi geliyor.
*Bu raporlardan oldukça fazla, benim istediğim liste kutusuna benim seçeceğim raporlar gelsin.
* ve kişiye göre bilgiler gelsin.
https://dosya.co/8vsy0qqqznel/PANSİYON_Y...a.rar.html

Diğer link
https://dosyayukle.biz/SOq
.rar PANSİYON YÖNETİM 25112019okul - Kopya.rar (Dosya Boyutu: 880,21 KB | İndirme Sayısı: 6)
Sayın hocalarım verdiğim dosyadaki raporlama işlemine bakabilecek var mı?
Örneğinize baktığımda, uygulama arka planda Excel dosyaları arıyor, raporlar için sorgular gerekiyor ama uygulama örneğinize sorguları almamışsınız ya da benim pc.de problem var tam anlayamadım olayı..

Kişisel veriler olmaksızın tablo-sorgu ve raporları tam ekleyiniz.
Not In ("rpr_talimatnam3-4";"rpr_talimatnam5-6";"rpr_talimatnam7-8";"rpr_talimatnam9-10";"rpr_talimatname1-2";"Aylik_Nobetler";"Deneme";"Hafta_Sonu";"rpr_aytoplunobet";"rpr_haftaicizamancizelgesi";"rpr_nobetdegisim";"rpr_nobetistatislik";" rpr_nobetogretmena5";"rpr_nobetucretogretmen";"Rpr_odabilgileri"; "rpr_ogrenci_listesi";"rpr_ogrnobet";"rpr_ücrettoplu";"rpr_yemek";"rpranzakimlik";" rprdolapkarti";"rpröğrencibaşkanıtalimatı";"rpryemeklistesi";"rpryoklamalistesi")

raporun liste kutusunda raprları süzmeye çalışıyorum.Fazla rapor süzmem gerektiği için ölütte metin ifadesi fazlalığı hatası alıyorum.

Dim list As Variant
For Each list In Me.Liste.ItemsSelected
DoCmd.OpenReport Me.Liste.ItemData(list), acPreview, , "sirano=" & Me.kimo, acWindowNormal
Next list
liste kutusuna aldığım raporları yazdırmak istiyorum. Liste kutusu bütün raporları alıyor. Bende onları süzmeye çalışıyorum. Ölçütte belirli bir karakterin fazlasını giremiyorum.
Süzme için sorgular ve sorgulara eklenen kriterler daha sağlıklı olur kanısındayım.Örneğin EK1 adlı raporun kayıt kaynağında bulunan sorguda adSoyad ölçütüne (öğrenci adı kısmı için) [Formlar]![rpr_kayit]![Kimo] kodunu yazarsanız,rpr_kayit formunda seçmişolduğunuz öğrenciye ait bilgileri rapora getirir.

Örnek uygulamanızda tablo-sorgu-raporları tam göremediğim için işin uzmanlarının yardımcı olmasını beklemelisiniz.Tablo-sorgu-raaporlardaki kişisel verileri silip,örnek eklerseniz bakaabilirim ancak.Ezbere yapamıyorum.
Sayın hocam; Benim çözmem gereken konu şu:
* 10 tane tablo var birbirleriyle ilişkili, Burada sorun yok
* Bu tablolardan 10 tane rapora kişi(id)yegöre veriler geliyor-Bunda da sorun yok.
* Çalışmada 45 e yakın rapor var. Burada sorun başlıyor.

Diyelim bankadasınız, kredi kullandırıyorsunuz, Müşteriyi ilgilendiren 10 adet sözleşmenin çıktısını alacaksınız. Bana böyle bir liste kutusu lazım. Bunu da yaptım.(liste kutusu çalışmadaki tüm raporları alıyor) Lakin listedeki raporları sınırlamada ölçüt kısmına yazdığım metin karekterler sınırı aştığı için raporların bazılarını liste kutusunda devre dışı bırakamıyorum.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da