Skip to main content

AccessTr.neT

Matematiksel Dağıtım İşlemi

Matematiksel Dağıtım İşlemi

Çözüldü #1
arkadaşlar eklediğim örnekte belli bir kurala göre matematiksel dağıtım işlemi yapmam gerekiyor. yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
.rar Yeni Microsoft Access Database.rar (Dosya Boyutu: 25,59 KB | İndirme Sayısı: 9)
maalesef soruyu bir kaç kez okudum ama anlamadım 
sayı büyüklüğüne göre demişsiniz ama veriler tutarlı değil yani siz bir tane manuel olarak 
verileri ve sonucta olması gerekenleri doldurup eklerseniz muhtemelen çözülecektir ama 
3, 5, 7 sayıları hepsi 1 olmuş
kime göre neye göre
@benbendedeilem
1 - neden r1=4?
2 - diyelim ki farkı bulduk sonuç=8 dağılım orantısal olmadığı için bizde bir sana bir bana bir ona yaptık, yani en büyükten başlayıp en küçüğe 1er 1er dağıtıp tekrar en başa dönüp kalanı yine 1er 1er dağıttık bu doğru dağılım olur mu?
13 --> 2
5 --> 2
4 --> 2
3 --> 1
1 --> 1
gibi
bence mantık soruları ile kod yazılımına ait problemler farklı kısımlarda sorulmalı
yani problemi kafada çözüp bunu kod ile nasıl yazarız diye sormak lazım
Lütfen konularınızı Site Kurallarına uygun olarak açınız.

(06/07/2009, 23:57)AccessTr.neT yazdı: d) Dosyanızda önce Access ile Veritabanı Sıkıştır ve Onar işlemini uygulayınız. Daha sonra herhangi bir sıkıştırma programı ile (WinRar/WinZip/7Zip vb.) Sıkıştırma Yöntemi En İyi (Best) olacak şekilde sıkıştırınız. 
Dosya Düzenle Onar ve WinRar ile Sıkıştırma İşlemi Resimli Anlatım
e) Örnek uygulamanızın adını veya rar/zip adını “örnek”, “deneme”, “yeni microsoft Access veritabanı”, “database”, “proje”, “yeni klasör”, “soru” vs. isimlerle göndermeyiniz, kullanıcı adınızı ve/veya kısa başlık giriniz. 

ekli örnekteki P1, P2, P3, P4 ve P5'e veri girip butona tıklayınız.
.rar dagitim.rar (Dosya Boyutu: 29,74 KB | İndirme Sayısı: 7)
teşekkürler ozanakkaya ayrıca uyarılarınızı dikkate alıcam. Ozur
yardımlarınız için teşekkürler.

tek sıkıntı "P" kutularından birinin veya birkaçının değerinin 1 olması durumunda "R" kutusunun değerinin 1 den büyük olmaması için ne yapmalıyız.  Neyapsam
[url=https://accesstr.net/][/url]

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task