Skip to main content

AccessTr.neT

Birden Fazla Koşullu Sorgu Metodlu Combobox Kullanımı

Birden Fazla Koşullu Sorgu Metodlu Combobox Kullanımı

Çözüldü #1
Herkese Merhaba;

2 haftadır uğraşıyorum ama bir türlü soruma cevap bulamadım arkadaşlar.  Bana bu konu hakkında yardımcı olmanızı temenni ediyorum. 

Access veri tabanlı çalışmamda ComboBox'ların sıralı olarak sorguların doğru şekilde çalışmasını nasıl sağlayabilirim ?

Benim istediğim şöyle bir çalışma ComboBox1 bastığımda açılan listede "Banka veya Perakende" diye bilgiler yer almaktadır. Bankayı seçtiğimde ComboBox2 de sadece bankaya ait veriler gelmesi gerekecektir. (Yalnız comboBox içerisinde ki verilerde hem banka hem perakende müşteri listesi mevcut bir nevi filtreleme işlemi olması sağlanacak)

daha sonra comboBox3 bastığımda  ComboBox2 de seçtiğim Garanti bankasına ait şubeler açılır listesi yer alması yada ComboBox2 de perakende ismi örn: BİM seçtiysem ComboBox3 de BİM mağazaların gelmesi gerekmektedir. Bu tür bir çalışma yaptığım sadece size belirtiğim gibi bu alanda takılı kaldım. Bu konu da hepinizin yardımlarınızı rica ediyorum. 

Ayrıca çalışmam Access veri tabanlı Excel çalışması olduğundan uygulamaya ait örnek çalışmayı ekte yer almaktadır. Şimdiden herkese ilgisi için teşekkür ederim.

Uygulamaya Ait İndirme Link; https://drive.google.com/open?id=1A8ELnk...5ZencRu4ox
Son Düzenleme: 26/02/2020, 09:10, Düzenleyen: Lenadro.
Ek yok.
Feraz Bey Günaydın,

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim. Ben eki Yüklediğimi sanıyordum sanırım bilgisayara aldandım. 

Gönderdiğiniz linki inceledim ama benim sorunum o şekilde değil uygulamaya erişim sağlayabileceğiniz link;

İndirme Linki ;  https://drive.google.com/open?id=1A8ELnk...5ZencRu4ox

Şimdiden tekrardan teşekkür ederim
Sn.Lenadro

Ekte basit bir form ile comboBox iliskisi ekledim. Bir incelermisin
.rar Database.rar (Dosya Boyutu: 424,71 KB | İndirme Sayısı: 18)
(26/02/2020, 09:52)orhantanriverdi yazdı: Sn.Lenadro

Ekte basit bir form ile comboBox iliskisi ekledim. Bir incelermisin
Merhaba anladığım Exceldeki userformda yapılacak.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da