Skip to main content

AccessTr.neT

Ürüne Göre Teknik Şartname Hazırlamalıyım

Ürüne Göre Teknik Şartname Hazırlamalıyım

Çözüldü #1
Sayın hocalarım; ekli program 4734 ihale kanunun 22/d maddesine göre doğrudan temin ile mal-ürün alımını yapmaktadır. Diğer pdf dosyası ise çeşitli ürünlerin teknik özelliklerini yansıtmaktadır. Ürünlerin teknik özellikleri veritabanında tutulamayacak kadar uzun. Yapılan ürün alımına göre bu şartnameleri nasıl düzenlemeliyim ki "frm_malzemeler" formunda bulunan "teknikşartname" butonuyla o işe ait ürünlerin çıktılarını teklif mektubuna dahil edebileyim.
.rar Gıda Mazlzemeleri Ve Temizlik Malzemelerine Ait Teknik Şartname Ve Evsaflar.rar (Dosya Boyutu: 514,58 KB | İndirme Sayısı: 7)
.rar DTP.rar (Dosya Boyutu: 376,19 KB | İndirme Sayısı: 10)
(21/03/2020, 15:41)SeferŞANLI yazdı: Ürünlerin teknik özellikleri veritabanında tutulamayacak kadar uzun
hangi tablonun hangi alanına kadedilecekse o alan ofis sürümünüze göre memo yada uzun metin olarak ayarlanabilir.
Yani tablodaki alan(veri türünü)" uzun metin" mi seçip, bütün bilgileri tablodaki satırlara mı? Aktaracağım. Doğru mu? Anladım. Memo kısmını hiç anlamadım
Memo (Not) alanı uzunluğu 65.535 bayt (görüntülenebilen)
1 gb. (depolanabilen) (aynı)

https://accesstr.net/konu-bir-access-for...liriz.html
Peki tahminen 200 satırlık bir veri boyut olarak çok artırırmı.
36 sayfalık pdf dosyasındaki veriler sadece 1 defa eklenecek geriye kalanlar hep bu tabloya atıf olacağından sorun çıkarmaz bence
Tamamdır. Başlıkları ürün adı olarak-içeriği teknik özellikler olarakekledim diyelim Sizin daha önce vermiş olduğunuz kodla sürekli raporda çağırabilirmiyiz?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task