Skip to main content

AccessTr.neT

Aynı Raporu Nesneleri Değiştirerek Kullanmak

Aynı Raporu Nesneleri Değiştirerek Kullanmak

Çözüldü #1
frm_sahitdavetformu ndan frm_sahitolanlar alt formuna listeogrenci ve listeogretmen formundan kişileri aktarıyorum. yalnız rapor alırken rprsahitdavetiye raporunda bulunan sınıfı ve okul no yazan etiketin ve karşısına gelen metin kutusu değerinin Öğretmense branşı ve görevi bilgileri gelmesi gerek.
.rar DPI01.04.2020 .rar (Dosya Boyutu: 234,43 KB | İndirme Sayısı: 1)
Rapordaki kayıt kaynağındaki sorguya

sinifbiransetiket: IIf(IsNull([sınıfı]);"Branşı";"Sınıfı")
sinifbiransmetin: IIf(IsNull([sınıfı]);[bransı];[sınıfı])
okulnogorevetiket: IIf(IsNull([okulno]);"Görevi";"Okul No")
okulnogorevmetin: IIf(IsNull([gorevi]);[okulno];[gorevi])

şeklinde 4 adet alan ekledim. Rapordaki ilgili metin kutularının denetim kaynakları da değiştirildi. Okul no var ise okulno, yok ise görevi yazar.

Ayrıca, sınıfı,bransı şeklinde alan adı olmaz. Bunlar sinifi, bransi şeklinde değiştirilmeli. Denetimlerin ve tablodaki alan isimleri Türkçe karakter içermemelidir.
.rar DPI01.04.2020_sld.rar (Dosya Boyutu: 161,99 KB | İndirme Sayısı: 5)
Teşekkür ederim ama;Yani şöyle olması gerekiyor. Alt formdan seçiilen kişi öğrenci tablosundan ise rapora etiketlerle birlikte öğrenci no, sınıf ifadeleri, öğretmen ise etiketlerle birlikte branı ve görevi şeklinde değişerek gelmeli.

Yani rapor alt formda seçilen kişinin öğrenci ve öğretmen durumuna göre şekillenmeli
Son Düzenleme: 01/04/2020, 16:36, Düzenleyen: SeferŞANLI.
(01/04/2020, 14:32)SeferŞANLI yazdı: frm_sahitdavetformu ndan frm_sahitolanlar alt formuna listeogrenci ve listeogretmen formundan kişileri aktarıyorum. yalnız rapor alırken rprsahitdavetiye raporunda bulunan sınıfı ve okul no yazan etiketin ve karşısına gelen metin kutusu değerinin Öğretmense branşı ve görevi bilgileri gelmesi gerek.

Yukarıdaki açıklamanıza göre raporunuzu düzenledim. Murat SAYĞI isimli kişiye ait rapor açıldığında, Adı Soyadının altında Branşı ve Görevi yazıyor. ABDULBAKİ KİLİT isimli kişiye ait raporda ise adı soyadının altında sınıfı ve Okul numarası yazıyor. 
Sizin açıklamanıza göre yapılan işlemde olmayan ne??
İşte ben açıyorum rapru, benim bilgisayarda sürekli 1. kişiyi değiştirmeden açıyor.

2 Nolu Mesajdaki dosyayı indirdim. Şahit eklemelerini öğretmen ve öğrenci yaptıktan sonra şahit çağrısı yazdır diyorum. Rapor tek şekilde ve sadece üstteki kişiyi açıyor.
Son Düzenleme: 02/04/2020, 12:19, Düzenleyen: SeferŞANLI.
"frm_sahitdavetformu" isimli formdaki "Şahit İfade Çağrısı" butonunu (dediğinizde değil) TIKLADIĞINIZDA, "rpr_sahitdavetiye" isimli rapor açılır. Raporun 1. sayfasında Murat SAYĞI, 2. sayfasında da ABDULBAKİ KİLİT'e ait veriler görünür.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task