Skip to main content

AccessTr.neT

Belirli Bir Sutundaki Verileri Bul Değiştir

Belirli Bir Sutundaki Verileri Bul Değiştir

Çözüldü #1
merhaba arkadaşlar bir listem var 1.4 milyon kayıt ekli burda bulunan tablomda cinsiyet kategorisine Erkeklere 1 kadınlara 2 vermişim acaba bu listede sadece cinsiyet sutununda bulup değiştirme seçeneğpim varmıdır acaba?

[Resim: do.php?img=10009]
Güncelleştirme sorgusu ile düzeltme yapabilirsin.
Erkekler 2, kadınlar 1 şeklinde güncellencekse, tüm 1'leri 3, 2'leri 4 olarak güncelle, daha sonra 3'leri 2, 4'leri de 1 şeklinde güncelle. Kayıt sayısı fazla olduğu için sorgu her çalıştığında 100.000 kayıt güncelleyecek şekilde top kodu eklenebilir.

UPDATE (SELECT TOP 10 Cinsiyet FROM Tablo1 WHERE (((Cinsiyet) = 1)))  AS GSorgu SET Cinsiyet = 3 WHERE (((Cinsiyet) = 1));

Bu sorgu Tablo1 isimli tabloda, Cinsiyet alanındaki 1 olan verileri 3 olarak değiştirir. Sorgu her çalıştığında 10 kayıt güncellenir.
ozan hocam Sql sorugu çalıştıracağım alan yok direk Excel dosyasını parça parça listeye ekledim. baya bir zaman aldı şimdi tekrardan bu kadar kaydı yeniden düzeltmemek için istiyorum size de zahmet veriyorum kusura bakmayın yani herhangi bir veritabanı yazmadım. direk liste ekledim
Eklediğiniz resimde tablo var. Bu tabloyu güncelleyecek sorgu oluşturacaksınız. Tablonuzun adını bilmediğim için sorgu koduna "Tablo1" yazdım. 
Excel belgenizi sadece 10 adet kayıt olacak ve kişilere ait gerçek veri olmayacak şekilde ekleyin.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da