Skip to main content

AccessTr.neT

Düzenlenen Rapor Verilerinin Tekrar Etmesi

Düzenlenen Rapor Verilerinin Tekrar Etmesi

Çözüldü #1
OBRAH adında bir tane rapor oluşturdum. Raporda çerçeve1 in içinde oluşturmuş olduğum tablo kalıbının içinde çok fazla kod bulunmakta. Ben bu çerçeve1 in  içinde bulunan tablonun tekrar etmesini istiyorum. Yani aynısından otomatik başka tablolar oluşmasını ancak verilerin farklı olmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim. çözümü var mıdır?

resimdeki gibi olmasını istiyorum.(rar dosyası güncellendi.)
[Resim: do.php?img=10019]
.rar app.rar (Dosya Boyutu: 707,34 KB | İndirme Sayısı: 1)
Son Düzenleme: 11/04/2020, 20:16, Düzenleyen: karakule44.
Merhaba, örneklerinizi lütfen Access içerisinde sıkıştırıp onararak ekleyiniz. Uygulamanızda "frm_Anaform" isminde form olmadığı için inceleyemedim.
hemenyeniden yüklüyorum
(11/04/2020, 19:55)ozanakkaya yazdı: Merhaba, örneklerinizi lütfen Access içerisinde sıkıştırıp onararak ekleyiniz. Uygulamanızda "frm_Anaform" isminde form olmadığı için inceleyemedim.
güncelledim ozan bey.
Merhaba, raporda oluşturduğunuz ve Dlookup ile veri aktardığınız alanlar için sorgu oluşturacaksınız. Rapordaki metin kutularının denetim kaynağı, oluşturulan sorguda oluşturduğunuz alan olacak. 

Örnek uygulamanıza OBRAH Kopyası adında rapor ekledim. Raporun kayıt kaynağında Sorgu1 adında birleştirilmiş sorgu var. Bu sorgu formdaki sonu 1 ve 2 olan 2 açılan kutudaki verileri karşılaştırır. Raporda sadece sınıf, a1,b1 ve e1'e ait kayıtlar mevcut. 

Sorgu2 isimli sorguyu tasarımda açıp diğer alanları ekle, daha sonra diğer 2,3,4,5 ile biten açılan kutuları içeren sorgu kodlarını union ile birleştir.
.zip app_sld.zip (Dosya Boyutu: 1.001,63 KB | İndirme Sayısı: 4)
(17/04/2020, 14:35)ozanakkaya yazdı: Merhaba, raporda oluşturduğunuz ve Dlookup ile veri aktardığınız alanlar için sorgu oluşturacaksınız. Rapordaki metin kutularının denetim kaynağı, oluşturulan sorguda oluşturduğunuz alan olacak. 

Örnek uygulamanıza OBRAH Kopyası adında rapor ekledim. Raporun kayıt kaynağında Sorgu1 adında birleştirilmiş sorgu var. Bu sorgu formdaki sonu 1 ve 2 olan 2 açılan kutudaki verileri karşılaştırır. Raporda sadece sınıf, a1,b1 ve e1'e ait kayıtlar mevcut. 

Sorgu2 isimli sorguyu tasarımda açıp diğer alanları ekle, daha sonra diğer 2,3,4,5 ile biten açılan kutuları içeren sorgu kodlarını union ile birleştir.
çok teşeşkkürler cevap için işten dolayı bakamadım bu gun inceleyip sonuç bildireceğim.
Hocam Obrah raporunu düzenledim veriler düzgün çalışıyor. Sorguyu da kendi isteklerime göre sizin gösterdiğiniz yöntemle yazdım. Ancak rapor da tabloları ayrı ayrı sayfalarda veriyor. Ben peş peşe vermesini istiyorum. Yapılabilir mi?
.rar obrah.rar (Dosya Boyutu: 728,78 KB | İndirme Sayısı: 2)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da