Skip to main content

AccessTr.neT

Raporda Ölçütü Yapamadım

Raporda Ölçütü Yapamadım

Çözüldü #1
Arkadaşlar eklediğim programda ana menu formundan kararların tebligatı formunda;

bir önceki menüde hakkında disiplin kararı verilmiş olan öğrencilerin kendilerine, velisine ,müdür yardımcısına tebligatı yapılması gerekiyor.
Ben tebligatogrenci raporunda seçilen olayda disiplinkararı verilmiş o olay ve o öğrenciye ait raporu ölçütlemek istiyorum.
.rar ÇATI ÇALIŞMA-BEN3.rar (Dosya Boyutu: 412,22 KB | İndirme Sayısı: 4)
Hocam, yardımcı olmak istedim. Örneği indirdim. Ama yazdıklarınızı defalarca okumama rağmen nereden bahsettiğinizi ve ne yapılacağını anlamadım. "Ben tebligatogrenci raporunda seçilen olayda disiplinkararı verilmiş o olay ve o öğrenciye ait raporu ölçütlemek istiyorum." Bu cümleyi hiç anlamadım. Biraz adım adım ve daha açıklayıcı anlatır mısın?
İnadına, ille de Accesstr.net...
Sayın hocam; Disiplin kararını oluşturduktan sonra, bu kararı, öğrenciye, veliye, sınıf öğretmeni ve müdür yardımcısına bildirmek gerekiyor.
Bunun içn Ana formdan olayı seçince, o olaya ait bir disiplin kararı verilmiş ise; disiplinkarari tablosunu baz alan, kararların tebligatı butonu ile frm_tebligatlara ulaşılıyor.
frm_tebligatlar formundan seçilen öğrenciye, öğrenci eklenip rpr_tebligogrenciraporu açıldığında
Sadece o öğrencinin, Sadece o olaya ait raporu çıksın istiyorum. Lakin bir gariplik var.
Gariplik nedir? Bende normal çalışıyor. Bir olayda ahmet diğer olayda ahmet ve mehmet çıkıyor. Ve her ikisi de ayrı ayrı raporlanıyor. Rapor ayrıntısında mı hata var? Yanlış tarih mi geliyor? Yanlış olay mı geliyor? Yanlış öğrenci mi geliyor? Yani sorunu söyleyin de oraya odaklanayım. Gecenin hatta sabahın bu saatinde kafa artık basmıyor. Sizde de durmuş sanıyorum Img-grin))  Sorun nerede ben bilemem ki. Olayın içinde olan sizsiniz. Bana açıklamazsanız ben 1 ay ararım hatayı???
İnadına, ille de Accesstr.net...
Açıklık getireyim hocam.

[Resim: B7nioj.jpg]
Son Düzenleme: 30/04/2020, 04:48, Düzenleyen: SeferŞANLI.
Sayın hocam 2 nolu olayda ahmet ve mehmet var. 2 nolu tebligat formunda ahmetin kendisine tebligat yapılacak. Lakin raporda 1 olaydaki ahmette geliyor. Rapor iki sayfa açılıyor ve iki ayrı olaydaki aynı kişiyi sıralıyor.

Umarım anlatabilmişimdir. Ölçütler olayı almıyor. Ya da rapordaki tablo ilişkilerim yanlış. Anlamadım. Epeydir çabalıyorum.
Son Düzenleme: 30/04/2020, 04:52, Düzenleyen: SeferŞANLI.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task