Skip to main content

AccessTr.neT

Önce Sql Server'mi Yoksa Visual Studıo'mu

Önce Sql Server'mi Yoksa Visual Studıo'mu

Çözüldü #1
Değerli arkadaşlar;
  Bir konu hakkında yardımlarınız lazım. (Win 10'a geçene kadar) Ben Windows 8.1 i yükledim. Önce Sql server'imi kurmalıyım yoksa önce Visual studio'mu kurmalıyım. Karasız kaldım ve ayrıca Sql serverin 2008 olanımı yoksa Sql 2010 olanını mı hangisini tercih etmeliyim. Visual studio 2010 ile acemiliğimi atlattım ve visual studio 2012 kurmak istiyorum. (Öbür sürümleri fazla kalabalık olduğundan.)

Birde Sql serveri kurarken nelere dikkat etmeliyim. Videolarda izlediğim gibi kuramıyorum. Bu konudan anlayan arkadaşlardan rica ediyorum. Bana yol gösterirseniz memnun olurum. Saygı ve sevgilerimle.
Son Düzenleme: 23/09/2020, 20:48, Düzenleyen: mehoaga. (Sebep: Kelime uyumsuzluğu)
Arkadaşlar;
Konuyu yeniden soruyorum bu konuda bilgisi olanlardan yol göstermelerini rica ediyorum.
Saygılar.
Merhaba hangisinin diğerinden önce kurulması ne değiştirecekki.
Visual studio 2019 yada varsa 2020 bence daha iyiydi.Çünkü kurulumda gereksiz dosyaları eklemiyordu bilgisayara.
Heralde 2019 denemiştim emin değilim.Heeşeyin en son sürümü bence daha iyidir.
-Sayın Feraz;
Değerli yanıtın için tşk ler.  Benim bunu sormaktaki amacım daha önce Visual studio 2010 vardı. Google dan bazı dosyalar buldum kimi 2010 versiyon üstü kimi altı neyse sonra 2012 yi buldum yükledim. Gayet güzeldi. 2010 un gelişmişi Img-grin  sonra Sql server 2008 yüklediydim. Yine güzel güzel kullanırken hadi dedim ikiside bir olsun dedim. Hepsini sildim ve VS 2012 yi kurdum sorunsuz ama Sql server 2012 yi kurarken bayağı zorlandım hata vermeye başladı. Yani 2008 gibi çalışmadı.
Demem oki yine aynı hatalara düşmemek için sizlerden yardım istedim. Dediğim gibi Sql server 2012 kurarken veya kurmadan önce bir şey yükleniyormu veya sonradan ilave oluyormu. Google dan videoları izliyorum onlar gibi yükleyemiyorum.

Not: visual studio 2019 uda denedim ama çok karışık geldi bana. (ben öğrenmek acemiliğimi atlatmak için 2010 veya 2012 yi yüklemiştim.)
Son Düzenleme: 29/09/2020, 18:10, Düzenleyen: mehoaga.
Rica ederim exyra birşeyler yüköenmiyor biliyorum.Sadece Ado vs... kullanılacaksa tam ismini unuttum Access drivee Enginer gibi birşey yüklenmesi gerekiyordu bildiğim kadarıyla.Tabii visulal basici kurarken dopru seçeneklerin kurulması gerekiyor.
Nasıl hata aldığınızı bilsek ona göre cevaplarız.
Sayın Feraz;
Değerli yanıtın için tşk ler. Ben Microsoft'un download sayfasında Sql server 2012 diye girdiğimde önüme bir sürü seçenek çıkıyor. Misal ;

ENU \ x64 \ SQLEXPR_x64_ENU.exe 132,3 MB

ENU \ x64 \ SQLEXPRADV_x64_ENU.exe 1,3 GB

ENU \ x64 \ SQLEXPRWT_x64_ENU.exe 669,9 MB

ENU \ x64 \ SqlLocalDB.MSI 33.0 MB

ENU \ x64 \ SQLManagementStudio_x64_ENU.exe 600,2 MB

ENU \ x86 \ SQLEXPR_x86_ENU.exe 116.7 MB

ENU \ x86 \ SQLEXPR32_x86_ENU.exe 101,5 MB

ENU \ x86 \ SQLEXPRADV_x86_ENU.exe 1,3 GB

ENU \ x86 \ SQLEXPRWT_x86_ENU.exe 706,1 MB

ENU \ x86 \ SqlLocaLDB.MSI 27,8 MB

Benim Bilgisayar win 8.1 32 bit. Tabiki x86 benim için geçerli ama hangisi önce veya sonra demek istemiştim.
Bu konuda başınızı ağrıttıysam kusuruma bakmayın.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task