Skip to main content

AccessTr.neT

Insert Into Kodu

Insert Into Kodu

Çözüldü #1
merhaba arkadaşlar ekte örneğimde insert into yu bir türlü düzenleyemedim sürekli söz dizimi hatası veriyor. bakma şansınız var mı denemediğim şekil kalmadı.
.rar - BANKA.rar (Dosya Boyutu: 108,55 KB | İndirme Sayısı: 3)
INSERT yanına into yazmamışsınız. Eklediğinizde komut çalışıyor.
komşuda dülger mi var geliyor keser sesi,
ustalar konuşunca çıraklar keser sesi.
Teşekkür ederim. valla her şeklini denedim var bunda bi hikmet.
sayın Kur@l bu sefer ilce kısmında uyumsuzluk veriyor onu nasıl düzenliyeceğim.
çözüm öneriniz yok mu?
Örnek uygulamanızdaki aktif kodda ilçe ile ilgili herhangi bir kod yok. Kodunuzun son halini yazın inceleyelim.

Bu tür kayıt ekleme işlemlerinde insert into yerine dao kodu kullanılabilir. Yazılan alanlar belirgin olduğu için kod eklemek daha kolay olur.

Dim RSKayit As Recordset
Set RSKayit = CurrentDb.OpenRecordset("Tbl_Banka", RecordsetTypeEnum.dbOpenDynaset)
With RSKayit
.AddNew
!Banka_Adi = Me.Banka_Adi
!Banka_Hesap_No = Me.Banka_Hesap_No
!Banka_Iban = Me.Banka_Iban

.Update
End With
(05/10/2020, 11:00)ozanakkaya yazdı: Örnek uygulamanızdaki aktif kodda ilçe ile ilgili herhangi bir kod yok. Kodunuzun son halini yazın inceleyelim.

Bu tür kayıt ekleme işlemlerinde insert into yerine dao kodu kullanılabilir. Yazılan alanlar belirgin olduğu için kod eklemek daha kolay olur.

Dim RSKayit As Recordset
Set RSKayit = CurrentDb.OpenRecordset("Tbl_Banka", RecordsetTypeEnum.dbOpenDynaset)
With RSKayit
    .AddNew
    !Banka_Adi = Me.Banka_Adi
    !Banka_Hesap_No = Me.Banka_Hesap_No
    !Banka_Iban = Me.Banka_Iban

.Update
End With

diğer alanlar için de düzenleme yaptım. yeni halini eklemek için dosya ekle alanını bulamadım.
CurrentDb.Execute "INSERT into TblBanka" _
& " VALUES ('" & Me.BankaKodu & "','" & Me.BankaAdi & "','" & Me.BankaSubesi & "','" & Me.BankaHesapNo & "','" & Me.BankaIban & "','" & Me.BankaHesapCinsi & "','" & Me.BankaYetkili & "','" & Me.BankaYetkiliTelefon & "','" & Me.BankaTelefon & "','" & Me.BankaFax & "','" & Me.BankaMail & "','" & Me.BankaNotu & "','" & Me.Bankaİli & "','" & Me.Bankaİlce & "' ,'" & Me.Banka_Durum & "')"
Son Düzenleme: 05/10/2020, 12:55, Düzenleyen: yahzee_61.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task